„Naše vítězství je nezpochybnitelné, myslím, že se jedná o historický úspěch, nikdy jsme tolik hlasů neobdrželi. Vidím to jako vítězství slušné kampaně,“ vyjádřila se primátorka Eva Richtrová o proběhlých volbách. Je si vědoma, že velké díky patří především voličům, kteří stranu podpořili. „Jde nám především o město. Myslím si, že výsledky naší snahy a práce je po nás vidět. Chci věřit, že voliče zaujal i náš volební program, který nabízíme pro další období,“ doplnila.

Jako příklad uvedla dům pro seniory, projekt Školy 21. století, další sportovní hřiště aj. Ráda by vymýtila ve městě herny, které jsou nešvarem všech měst a prohlubují sociální problémy v rodinách. Eva Richtrová nám potvrdila, že koaliční jednání stále probíhají. Za sebou již mají jednání s TOP 09, Nezávislými, VV, dnes budou diskutovat s KDU-ČSL a na závěr s KSČM. „Rozhodně do koalice nepůjdeme s ODS, neboť si nemyslím, že bychom s jejich arogantním jednáním, které po celou dobu předváděli, byli schopni naplnit naše programové body,“ řekla Richtrová.

„Pro nás je to strana, která nerespektuje pravidla města. Máme dobrou vyjednávací pozici a jsme ochotni se s ostatními dohodnout. Hledáme takové partnery, s kterými budeme moci zrealizovat a splnit veškeré slíbené body programu,“ prohlásila primátorka, která nehodlá znovu kandidovat na post primátora. Více by se věnovala práci v Senátu. „Když už jsem byla zvolena, je pro mě důležité tuto vloženou důvěru naplnit,“ řekla primátorka. Ráda by spojila komunální politiku se senátní prací, věří, že z této pozice může městu více pomoci. Potvrdila to, co prohlásila již v minulosti – jako nejvhodnějšího kandidáta na post primátora by uvítala dosavadního náměstka Petra Cvika.

A co na výsledky voleb říká Petr Konůpka – lídr ODS? „Byl jsem připraven na všechny varianty. Zopakoval se výsledek jako před čtyřmi lety. I když jsme skončili druzí, nevidím to jako úspěch. Naši kampaň považuji za velice dobrou, jsme spokojeni, neboť jsme pro to udělali maximum. Výsledek tomu i odpovídá,“ řekl Konůpka, který podle svých slov děkuje příznivcům za každý hlas. ODS si ve městě připsala zisk 18,60 procenta, což je v porovnání s ČSSD v podstatě poloviční podpora, a má osm mandátů. - podrobné výsledky a seznam všech zastupitelů najdete ZDE

„Mrzí nás malá účast, která zásadně ovlivnila počet našich hlasů. Z deseti voličů přišli čtyři, a ještě to byli vesměs starší lidé. Těm se ani nedivím, jak volili, mají to v dnešní době docela těžké a je jasné, že razantní škrty v rozpočtu se nelíbí nikomu, zvláště jim,“ dodal Konůpka, který i nadále zůstává v opozici.

Důvod, proč s občanskými demokraty odmítá ČSSD jít do koalice, vidí ve zcela rozdílných pohledech na problémy ve městě. „Po celou dobu jsme poukazovali na různé nepravosti, které se na radnici odehrávají, a tím jsme je řádně pozlobili,“ uzavřel Konůpka.