Účastníci během ní absolvují poznávací trasu kolem česko-polsko-slovenského Trojmezí. Jejich úkolem je nasbírat devět puzzlů na různých místech v Mostech u Jablunkova, na Hrčavě a Istebne.

„Lidé se pokochají nádhernou přírodou Těšínských Beskyd. Zůstane jim plno nezapomenutelných zážitků a krabička puzzlů na památku,“ popsala lákadla Hraj si a poznávej ředitelka Gorolského turistického informačního centra v Mostech u Jablunkova Alena Kolčárková.

Pokud navíc sběratel přijde po zkompletování celého obrázku do informačního centra v Mostech u Jablunkova nebo na Istebne a vyplní soutěžní kartičku, může se těšit na další odměnu.

„Obdrží malý dárek a bude zařazen do podzimního slosování o atraktivní ceny. Mezi ně patří například víkendové pobyty na chatách, večeře, služby v rekreačních areálech nebo také originální obrazy,“ prozradila Kolčárková. Musí to ale stihnout do patnáctého října.

Na puzzlech je zobrazeno deset momentek zachycujících život v Těšínských Beskydech. Na stejném počtu míst mohou lidé získat dílek skládanky. „Na české i polské straně Trojmezí, konkrétně v Hrčavě a v Jaworzynce, dostanou lidé stejný dílek,“ vysvětlila Kolčárková, proč je sběrných míst o jedno více než počet puzzlů potřebných ke složení celého obrázku.

Papírovou krabičku na skládačku a pravidla soutěže si zájemci můžou vyzvednout v informačních centrech. Na stejném místě se dozvědí i další informace.
„O víkendu bylo škaredě, proto jsem ještě nikam nestihl zajít. Tento týden si ale chci vyzvednout krabičku. Doufám, že přes léto navštívím všechna místa a poskládám celý obrázek. Ačkoliv jsem místní rodák, Těšínské Beskydy moc neznám. Snad se to letos v létě zlepší,“ uvedl student Jiří Beseda. Dodal, že ho také láká možnost vyhrát nějakou hodnotnou cenu.

Pět dílků dostanou soutěžící na české, pět na polské straně. Seznam sběrných míst zájemci najdou na stránkách Gorolského turistického informačního centra v Mostech u Jablunkova.

Sběratelská hra Hraj si a poznávej je součástí projektu Poznávejte region Trojmezí.

ZUZANA MORAVCOVÁ