Pilotním projektem spolku byl závod LH24, ve kterém se účastníci snaží zdolat co nejvíce okruhů z Ostravice na Lysou horu o délce přibližně 11,5 kilometru. Převýšení činí zhruba 830 výškových metrů.

„Řekli jsme si, že za každý výškový metr přispějeme jednu korunu na dobrou věc. Náš tým bojoval v kategorii mužských dvojic ve věkovém rozmezí 35 až 50 let, v konkurenci 54 týmů obsadil druhé místo,“ uvedl Petr Řehák ze Spolku Beskydy eXtreme Sport.

Celkově se tým umístil na osmém místě, absolvoval čtrnáct okruhů a nastoupal 11 796 metrů. „Umístění bylo naprosto nečekané, ale hnacím motorem byl pocit, že každý metr, který se nastoupá, pomůže dobré věci,“ doplnil Petr Řehák.

Po závodě byla k dispozici částka 11 796 korun. „Začali jsme řešit, kam peníze pošleme. Kritéria zněla jasně – chtěli jsme podpořit někoho místního, a protože jsme spolek z Frýdku-Místku, hledali jsme v našem městě. Částka nebyla natolik vysoká, abychom podpořili nějakou větší organizaci, proto jsme chtěli pomoc směřovat konkrétní osobě,“ vysvětlil Petr Řehák.

Spolek Beskydy eXtreme Sport se rozhodl prostřednictvím sociální sítě Facebook oslovit organizaci Život dětem. Následovala rychlá komunikace s ředitelkou Marií Křepelkovou, která spolek seznámila s příběhem malé Adélky.

Adélka je devítiletá slečna se zdravotními problémy. Chodí do Školy Naděje ve Frýdku-Místku, kde ji spolek konkrétně navštívil. „Poznali jsme Adélčiny spolužačky i spolužáky a také milé paní učitelky, které odvádí skvělou práci. Dětem jsme přinesli sladkosti, pastelky a plastelíny, ze kterých měly velkou radost,“ doplnil Petr Řehák. Následně byl Adélce předán šek, který využije na lázně.

„Bylo hezké vidět úsměv na tvářích dětí, které to nemají v životě jednoduché. Budeme rádi, když se k nám v budoucnu přidá někdo další, ať už v pomoci Adélce, Škole Života, Životu dětem nebo jiné organizaci. Za Beskydy eXtreme Sport můžeme říct, že to byla naše první akce, ale určitě ne poslední,“ zakončil Petr Řehák. Veškeré aktivity spolku jsou zaznamenány na jejich instagramu