Zájemci ji budou moci bezplatně využívat každou čtvrtou středu v měsíci vždy od 13 do 17 hodin v kanceláři Svazu důchodců na ulici 17. listopadu číslo 147.

„Sdružení na ochranu spotřebitelů (SOS) se na mě obrátilo s žádostí o pomoc při zřízení poradny pro spotřebitele, kteří potřebují radu nebo řeší nějaký vzniklý problém,“ popsala anabázi vzniku poradny frýdecko-místecká primátorka Eva Richtrová (ČSSD). Vloni se totiž na toto sdružení jen na Frýdecko-Místecku obrátilo téměř tisíc nespokojených zákazníků.

„Nejbližší poradna SOS je však až v Ostravě nebo v Novém Jičíně. Všechny problémy spotřebitelů ale není možné vyřešit telefonicky,“ podotkla primátorka. Proto se Sdružení na ochranu spotřebitelů rozhodlo otevřít pobočku i ve Frýdku-Místku. „Díky vstřícném postoji předsedy pobočky Svazu důchodců ČR ve Frýdku-Místku Rudolfa Horníčka můžeme od dubna otevřít poradnu pro spotřebitele právě v prostorách Svazu důchodců ČR,“ dodala Eva Richtrová.

Kromě této nové poradny pro spotřebitele ve městě bezplatně fungují také právní a finanční poradna. Na magistrátu města je možné každý lichý čtvrtek od 8 do 14 hodin využít i bezplatných služeb České obchodní inspekce.