Pro motoristy je to dobrá i špatná zpráva zároveň. Ve Frýdku-Místku naplno odstartovaly opravy výtluků. A už v dubnu přijdou dopravní omezení i v úsecích, které silničáři v regionu vybrali pro souvislé opravy.

„Zaměstnanci technických služeb zahájili opravy komunikací ve správě města, které v zimním období poznamenaly výtluky. Řidiči by měli být při průjezdu městem ostražitější než obvykle. Opravami procházejí nejfrekventovanější úseky a autobusové trasy. Následovat budou páteřní komunikace na sídlištích a ostatní vozovky, včetně těch v místních částech Frýdku-Místku,“ řekla mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Například do 23. března se vyfrézuje povrch komunikací v ulicích Novodvorská, M. Chasáka, Nádražní, Na Poříčí a Na Příkopě, pokládka živice se chystá třeba v ulicích Pod Štandlem, v Lysůvkách či Dr. Vančury.

Na spadnutí jsou i souvislé opravy silnic v regionu. Již dříve byly schváleny a uzavřeny smlouvy s dodavateli na opravy úseků v Kozlovicích, dále pak mezi Fryčovicemi a Rychalticemi a oprava čeká i silnici třetí třídy v Krásné. Práce mají začít v dubnu.

„Přesné termíny zahájení zatím nejsou stanoveny,“ uvedl včera Jiří Kožuch z frýdecko-místeckého střediska krajské správy silnic. Dodal, že „vzhledem k navýšení finančních prostředků“ pro okres Frýdek-Místek se nyní připravují opravy dalších úseků: silnice III/48411 v délce asi 700 metrů u hřbitova v Paskově, dále zhruba 1900 metrů silnice III/4863 od hotelu na Hukvaldech na hranici okresu s Novým Jičínem směrem na Hájov, podle Jiřího Kožucha půjde také o silnice III/4848 a III/4848A v Kozlovicích, a to jako pokračování opravy z první etapy v úsecích, kde proběhla výstavba kanalizace.

„Termíny těchto oprav se předpokládají do konce června,“ řekl. Již roky se mluví i o opravě frýdecko-místecké estakády, která je v havarijním stavu a patří Ředitelství silnic a dálnic. „Podle našich informací se oprava letos neuskuteční. Abychom ale měli tuto informaci oficiálně podloženou, požádali jsme ŘSD o písemné vyjádření k plánované opravě estakády. Odpověď očekáváme koncem měsíce,“ řekla na dotaz Deníku Jana Matějíková.