Na noční turnaj dorazilo pětadvacet hráčů z Ostravy, Valašského Meziříčí, Bílovce, Nového Jičína, Havířova, Třince a Opavy. Mezi touto pětadvacítkou, byla i jedna žena Martina Forgačová z Paskova.

Po bojích ve skupinách, které skončily krátce po půlnoci postoupilo nejlepších šestnáct hráčů do finálového pavouku, kde porážka znamenala automatický konec a rozloučení se s turnajem, Na druhé straně měl ale poražený možnost jít dříve do postele. Toho, ale nakonec nikdo nevyužil a všichni účastníci turnaje zůstali v herně až do samotného konce.

Přestože squashová sezona má stále ještě prázdniny, k vidění byly velmi kvalitní zápasy.

Ten nejhodnotnější ve skupině byl určitě zápas mezi Robertem Turským z Bílovce (od nové sezony nová posila domácího mužstva Uninab dřevoprodej) a třineckým Romanem Moravcem. Moravec sice s Turským nakonec prohrál 1:2, ale i přes tuto porážku si třinecký hráč nakonec zahrál ve finále turnaje.

Ve výborné formě se ve frýdecko–místeckém Stormu představili hráči z Valašského Meziříčí v čele s Pavlem Řehákem. Tento mladý a stále usměvavý hráč nenechal od samého počátku nikoho na pochybách, že to bude právě on, který se řadí mezi největší favority na vítěze. Pětičlennou základní skupinu vyhrál naprosto suverénně a svým soupeřům nenechal uhrát více jak sedm míčků. Řehák hrál po celou noc výborně, neztratil jediný set a stal se tak celkovým vítězem turnaje.

„Ve Frýdku jsem hrál naposledy v roce 2003. Vždy se mi tady turnaje líbily. Z celkového vítězství mám pochopitelně velkou radost, a když jsem se dozvěděl, že se tady chystají další turnaje, tak zde určitě chybět nebudu,“ prozradil nám zasloužený vítěz Squashové noci s Oliverem valašskomeziříčský Řehák.

Jediná žena ve startovním poli Martina Forgačová se v konečném účtování umístila na třiadvacátém místě. „Myslím si, že hrát takto přes noc je bezvadná myšlenka. Jen jsem doufala, že se najde více děvčat, která na turnaj dorazí. A chlapi? Byli hodně tolerantní a vidíte, vydržela jsem tady s manželem až do samého konce. Moc se nám tu líbilo,“ řekla Forgačová.

Konečné výsledky:

V souboji o třetí místo vyhrál Dalibor Vida nad Vlastimilem Vyroubalem 2:1.

Ve finále, které trvalo do půl čtvrté ráno, porazil Pavel Řehák třineckého Moravce 2:0 (11:4 a 11:6). (zd)