Jeho letošní výtěžek ve výši 120 869 korun poputuje jako každý rok na dobročinné účely a finanční dary od sponzorů podpoří záslužnou činnost místních neziskových a příspěvkových organizací.

O výtěžek se podělí Denní stacionář Paprsek, Nemocnice Třinec a spolek Nikdy nejsi sám, který sdružuje rodiče dětí s postižením. Letošní ročník opět pamatoval i na obnovu gutského kostelíku.

„Letos už je to 14 let, co jsme se s Jarkem Nohavicou a Petrem Šiškou rozhodli uspořádat první benefiční koncert pro dobrou věc, který pobaví a zároveň pomůže potřebným. Zaplněné náměstí opět potvrdilo, že se ze Srdce Evropy za ta léta stala tradiční akce, na niž se všichni těšíme. Letos mám zvlášť velkou radost, že jsme mohli mezi vystupujícími přivítat naši třineckou SuperStar Terezku Maškovou,“ uvedla primátorka Třince Věra Palkovská.

Během letošního ročníku koncertu mohli lidé koupí speciální samolepky přispět také na obnovu dřevěného kostela v Gutech. „Chtěla bych vyjádřit poděkování všem sponzorům za finanční dary a samozřejmě také všem lidem dobré vůle, kteří přispěli na dobrou věc,“ dodala Palkovská.

V bohatém programu si přišli malí i velcí. Nejmladší posluchače zabavila známými dětskými hity skupina Maxim Turbulenc, po nich nadšenému třineckému publiku zazpívala letošní SuperStar Tereza Mašková, kterou pak na pódiu vystřídala doprovodná kapela Věry Špinarové Special. Závěr koncertu patřil kapele Mirai.