Finanční dary od sponzorů společně s výtěžkem z prodaných symbolických srdíček podpoří záslužnou činnost místních neziskových a příspěvkových organizací. O letošní výtěžek ve výši 126 tisíc korun se podělí Centrum sociální pomoci, kde podpoří Dětskou skupinu Pampeliška a službu Osobní asistence, dále Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Sosna, a část výtěžku poputuje na zdravotní kočárek pro Silvii Byrtusovou.

Aron Chmielewski (vlevo) kvituje, že v české lize je další polský hráč.
Poláci v české extralize. Zygmunt dal gól, výhru slavil Chmielewski

„Každý rok chceme na této akci potěšit a pobavit všechny od těch nejmenších a zároveň pomoci potřebným. Chtěla bych vyjádřit poděkování všem sponzorům za finanční dary a samozřejmě také všem lidem dobré vůle, kteří přispěli na dobrou věc,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

V bohatém programu si přišli malí i velcí. Nejmladší posluchače zabavil Jirka Hadaš, nadšenému třineckému publiku zazpívala Heidi Janků a kapela Coincidence a závěr koncertu patřil Marku Ztracenému.

Ilustrační foto.
Nelehké časy českých hutí. Dusí je emisní požadavky

Atmosféru koncertu umocnily na náměstí Svobody aktivity konané u příležitosti Evropského týden mobility, jehož společným jmenovatelem bylo heslo Pokrok nezastavíš. Knihovna Třinec měla připravený bohatý program, v rámci kterého si lidé mohli vyzkoušet virtuální realitu, roboty, ozoboty a nejnovější technologické hračky, které má třinecká knihovna k dispozici.

Benefiční akce Srdce Evropy v Třinci.Zdroj: Město Třinec

Součástí byla i soutěžní trasa, na které si lidé vyzkoušeli, jaké je to trávit den bez auta. Milovníky starých aut potěšila výstava veteránů a historických autobusů, na své si přišli i příznivci pokrokových dopravních prostředků poháněných elektřinou. V prostoru mezi náměstím Svobody a TGM a na Lidické ulici byly k dispozici elektrokola, koloběžky a další elektrovozítka, která si mohli zájemci na místě vyzkoušet.

Podzimní výstava frýdlantských zahrádkářů.
OBRAZEM: Frýdlantští zahrádkáři uspořádali podzimní výstavu

Speciální program přichystalo i kino Kosmos, které dětem promítlo pohádku Tlapková patrola. Pokud malí diváci dorazili na odrážedle či jiném dopravním prostředku s vlastním pohonem, mohli se navíc těšit na sáček popcornu zdarma.

Na své si přišli odpoledne také teenageři, na které čekali před kinem skejťáci se svými skateboardy. Zájemci se od nich mohli naučit některé triky a v 17.30 zamířit do kina na film King Skate. V průběhu celého dne byla v prostorách kina k vidění také výstava vítězných výtvarných prací žáků základních škol na téma „Jak si představuji dopravní prostředek budoucnosti“.

Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR, 22. září 2019 na letišti v Mošnově.
Dny NATO v Mošnově letos navštívilo 220 tisíc lidí