Start a cíl byl u sokolovny ve Staré Vsi a hned od začátku prezentace se na startu vytvořila fronta lidí. „Jsme s Ostravy a na procházku se těšíme. V pátek sice bylo nevlídno, ale dnes je počasí dobré. Hlavní je, že neprší. Právě loni počasí moc nepřálo,“ řekl jeden z účastníků pochodu.

Pořadatelé připravili dvě trasy. Pro dospělé dlouhou 17,3 kilometru, pro děti a rodiče 11,7 kilometru. Trasy vedly přes Starou Ves nad Ondřejnicí, Proskovice, Starou Bělou, Polanku nad Odrou, Jistebník a Košatku).

„Kondor ve Staré Vsi nepořádá jen tento pochod, který se koná druhým rokem, ale pro děti připravujeme například i letní tábory,“ prozradil Přemysl Pavlosek z organizace Kondor ve Staré Vsi nad Ondřejnicí s tím, že proti minulému roku je účast lidí na pochodu znatelně vyšší, ale kdyby počasí bylo ještě příznivější, určitě by podle něj přišlo turistů více. „Delší okruh sobotního pochodu je připraven spíše pro zdatnější turisty, naopak na kratším jsou nachystány i atrakce pro děti,“ doplnil Pavlosek. Na děti tak čekala například jízda na koni, prolézačky a lanové atrakce. „Na jednom ze stanovišť se vlastně propagoval dětský oddíl, který ve Staré Vsi máme. Proto nechyběly ani krátké hry pro nejmladší účastníky,“ upřesnil Pavlosek.

Organizačně se na sobotní akci podílelo na třicet lidí, kteří zajišťovali hladký průběh, včetně občerstvení čajem na trase putování. Samotná organizace Kondor má přes devadesát dospělých členů plus děti. „Kondor zde vnikl z původní pionýrské organizace a začal tak fungovat po revoluci kolem roku 1990. Pořádáme třeba zájezdy, ale také zábavné odpoledne pro děti. Mimo dětí ze Staré Vsi k nám dojíždí i mládež z Ostravy,“ uzavřel Pavlosek.