Frýdlantské koupaliště je už v provozu úctyhodných šestatřicet let. Začátkem tohoto roku však jeho dosavadní provozovatel TJ Ferrum oznámil, že areál, který je v provozu od roku 1972, už letos provozovat nehodlá. Zástupci tělovýchovné jednoty proto chtěli, aby koupaliště převzalo město. V rámci majetkoprávního vypořádání pak TJ Ferrum městu nabídla, že mu některé nemovitosti na koupališti daruje a některé prodá. „Tělovýchovná jednota nemá prostředky na provoz koupaliště ani kapitál na nutnou finanční spoluúčast k případným dotacím,“ sdělil předseda frýdlantské TJ Ferrum Svatopluk Dorda.

„Když však město areál převezme, bude do něj muset také hodně peněz investovat,“ upozornil místostarosta města Bohumil Dolanský (KDU-ČSL). Zastupitelé proto na tento způsob vyrovnání nepřistoupili. Koupališti ale přece jen ještě dali, aspoň pro letošní sezónu, zelenou a souhlasili s tím, že město tento rok ze svého rozpočtu pokryje provozní ztráty areálu. Jen rozjezd koupaliště město přišel na sto padesát tisíc korun a další peníze si zřejmě ještě vyžádá provozní ztráta.

„Koupaliště je v provozu od května. Provozní ztráta je v tuto chvíli asi pětadvacet tisíc korun, ale pokud vydrží hezké počasí, ztráty už by se nyní měly zmenšovat,“ informoval provozovatel koupaliště Jaroslav Hovjacký. Letos ještě sice koupaliště v provozu zůstalo, ale jeho budoucnost je nejistá. „Prozatím ještě nevíme, co bude s areálem dál. Zřejmě jej budeme chtít zachovat, ale o jeho budoucnosti definitivně rozhodneme teprve v říjnu,“ konstatoval místostarosta města. „Bylo by škoda, kdyby koupaliště zaniklo. Chodívám sem odmalička a mám to tu ráda, prožila jsem tu i svou první lásku. Možná tohle koupaliště není příliš výdělečné, ale rozhodně je tu příjemně. Také tu nebývá tolik lidí, jako třeba v aguaparku, na druhé straně tu ale také není tolik atrakcí,“ pověděla jedna z návštěvnic koupaliště Eva Kubíčková.