K tomu, aby vytvořili koalici, bylo nutné získat zbývajících šest mandátních křesel. Jejich šance se však minimalizovala po schůzce stran, ve které 1.listopadu došlo k podepsání koaliční smlouvy mezi ODS, TOP 09, Nezávislých, KDU-ČSL a VV. Posty tak byly rozděleny.

Všechny strany později společně zasedly na veřejném ustavujícím jednání, aby zvolily členy rady, místostarostu a starostu města. Při volbě místostarosty města padla dvě jména – Ivo Hudeček (Nezávislí) a David Mareček (ČSSD), který byl následně přehlasován a tak funkci místostarosty nakonec převzal Ivo Hudeček.

Do rady města byli zvoleni Miroslav Goluch (ODS), Marie Hrachová (Nezávislí), Vlastibor Konečný (TOP 09), Radim Petr a bývalý starosta Jiří Mořkovský (ODS).

Starostkou města Frýdlantu nad Ostravicí se stala Helena Pešatová, která tak nahradila dosavadního starostu Jiřího Mořkovského. Jedná se o druhou ženu v dějinách frýdlantského zastupitelstva, která se do této funkce dostala. První byla Marie Kusá ve volebním období 1994–1998. Helena Pešatová pro kterou se vyslovilo dvanáct členů ustavujícího zastupitelstva byla kandidátkou za ODS s počtem 893 volebních hlasů. Zvítězila nad protikandidátem, kterým byl navržen Miroslav Milata za ČSSD s počtem 1227 volebních hla­sů.

Termín druhého zasedání zastupitelstva města byl naplánován na 16.prosince, kde se probere plán práce pro rok 2011, rozpočet a návrh složení kontrolního a finančního výboru pro volební období 2010–2014.