Bez slova vysvětlení uchopili její kabelku a snažili se ji vytrhnout z rukou své oběti. Žena kabelku držela pevně, křičela o pomoc a plakala. Přesto jí osmnáctiletý násilník nakonec kabelku z rukou vytrhl a povalil ji na zem. Útěku pachatelů z místa činu si náhodně všiml osmadvacetiletý muž, který, když zjistil, co se stalo, běžel za oběma muži. Po chvíli je našel za myčkou benzínové čerpací stanice, kde se dělili o svůj lup – kabelku s osobními doklady, mobilním telefonem a jednou stokorunou. Oba pak donutil, aby s ním šli vrátit kabelku okradené seniorce. Ti skutečně vrátili všechny uloupené věci své oběti. V té době k místu přijela i přivolaná policejní hlídka, která osmnáctiletého pachatele i s jeho teprve čtrnáctiletým kumpánem na místě zadržela.

„Dospělý pachatel si vyslechl od kriminalistů obvinění z trestného činu loupeže, za který mu hrozí až 10let vězení. Rodinné poměry jeho nezletilého společníka prověří orgán sociálně-právní ochrany dětí a bude ho projednávat soud pro mládež. Za čin jinak trestný mu může soud uložit dohled probačního úředníka, ale i ochrannou výchovu vykonávanou ve výchovných ústavech pro děti,“ řekl frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Dnes, 7. ledna, poděkovali statečnému zachránci, osmadvacetiletému muži z Frýdku-Místku, oba vedoucí územních odborů Policie ČR ve Frýdku-Místku Petr Lessy a Tomáš Václavík i samotná přepadená žena při slavnostním setkání v oválné pracovně územních odborů ve Frýdku-Místku.
„S radostí mohu konstatovat, že se stále častěji setkáváme s tím, že lidé nejsou lhostejní ke svému okolí. Díky velmi dobré spolupráci s občany se nám v poslední době podařilo zadržet několik i velmi nebezpečných pachatelů trestné činnosti. Občané nás ochotně upozorňují na podezřelé osoby v jejich okolí a včas nás volají k případům porušování zákona,“ řekl Tomáš Václavík, vedoucí územního odboru služby kriminální policie a vyšetřování Frýdek-Místek. „V tomto případě jsme svědky naplnění programu Community policing, ve kterém jde o zapojení veřejnosti v oblasti prevence kriminality. Věřím, že neohrožený postup tohoto občana napříště odradí nejednoho pachatele od páchání trestné činnosti. Vědomí, že do potírání kriminality je zapojena nejen policie ale i veřejnost je významným preventivním prvkem. Jsem rád, že mezi námi máme takto statečné a neohrožené občany,“ doplnil Petr Lessy, vedoucí územního odboru vnější služby Frýdek-Místek.