„Ve spolupráci s ministrem Bártou se nám podařilo obchvat Frýdku-Místku prosadit v Moravskoslezském kraji jako prioritu číslo jedna," řekla Kristýna Kočí.

V současné době se projekt nachází ve fázi přípravy. Podle dalších ověřených informací se neustále pokračuje na přípravách stavby, majetkoprávním vypořádávání a podávání žádostí o povolení. V současné době je vykoupeno přibližně 81 procent pozemků potřebných pro stavbu.

Město se zároveň snaží urychlovat vyplácení finančních kompenzací občanům, kterých se stavba celého obchvatu bezprostředně dotýká.

„Příspěvky pro všechny postižené obchvatem připravíme dopředu, abychom ve chvíli, když podepíšou smlouvu s Ředitelstvím silnic a dálnic, mohli vyplácet peníze okamžitě," řekl Dalibor Hrabec, náměstek primátora Frýdku-Místku.

Jisté je, že samotná realizace stavby by měla začít v příštím roce a dokončena bude pravděpodobně v roce 2014. Dalšími dopravními prioritami v regionu je i stavba obchvatu Třince na silnici I/11 a počítá se i s dokončením dálnice D1 k hranici s Polskem.

„Superstrategie Ministerstva dopravy je prvním koncepčním dokumentem, jenž řeší komplexní problematiku rozvoje dopravního sektoru a s ohledem na předpokládané finanční rámce do roku 2025 popisuje reálné možnosti rozvoje dopravní infrastruktury. Je výsledkem půlroční práce nového vedení ministerstva,“ prohlásila Kristýna Kočí.