Radní na konci listopadu vybrali firmu, která skatepark v areálu TJ Slezan poblíž kolejí a haly Polárka postaví. Cena se má vyšplhat na zhruba 12,7 milionu korun včetně DPH. „Skatepark by měl být hotov do půl roku od předání plochy pro stavbu, což je plánováno na 1. duben 2019,“ řekla Deníku mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Městu se dlouho nedařilo najít zhotovitele, který by kvalitně vybavený skatepark postavil. Důvodem byl hlavně nezájem dodavatelských firem spolu s přetlakem zakázek na stavebním trhu. Magistrát tak vypisoval zakázku natřikrát. Do předchozího jarního tendru, který byl vypsán, protože poprvé se nikdo nepřihlásil, se přihlásila jen jedna firma. Nabídla, že zakázku zrealizuje za mnohem vyšší částku, než byly předpokládané náklady podle projektové dokumentace, takže radní odsouhlasili zrušení zakázky.

Peripetie s hledáním zhotovitele stavby navazují na dřívější potíže s hledáním vhodné lokality pro skatepark, což městu trvalo dlouhou dobu. Mladí sportovci upozorňovali, že o skatepark usilují už řadu let, během kterých zažili nejedno zklamání. Dříve využívali překážky pod estakádou, což skončilo s její opravou. Na několika místech, o kterých se v souvislosti s výstavbou skateparku mluvilo, pak snahy zhatil odpor obyvatel okolních domů. Týkalo se to například plochy v areálu bývalého dopravního hřiště v Místku u řeky Ostravice nebo pozemku u frýdecké základní školy v ulici Elišky Krásnohorské.

Skatepark poslouží nejen skateboardistům, ale také in-line bruslařům i bikerům. Betonová stavba bude obsahovat streetovou i bazénovou část, která má být kryta montovanou obloukovou halou. Navrženému street parku dominují různě vysoké překážky a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky a obrubníky. Celý areál skateparku bude oplocený, chybět nemá pojízdná betonová tribuna.