Zásadní rekonstrukcí už brzy projde Nádražní ulice ve Frýdlantě nad Ostravicí. Opraví se tamní komunikace, přibudou parkovací místa a vylepšení nemine ani veřejné osvětlení. Náklady se mají vyšplhat na zhruba dvanáct milionů korun.

Stavbaři zatím do země sice ještě nekopli, i tak ale ulice vypadá už pár měsíců jinak než v minulosti. Zmizelo totiž stromořadí, které dlouhá léta lemovalo silnici. Svým kořenovým systémem dlouhodobě způsobovalo nerovnosti v chodnících a části vozovky, dělníci tak stromy v březnu pokáceli. Nové stromy budou usazeny do košů a folií, které zamezí prorůstání kořenů do chodníků a komunikace.

„Obrubníky jsou popraskané, kořeny stromů vytrhávají chodníky, člověk o to občas i zakopne. Je to jedna z nejživějších ulic, sice by ještě vydržela, ale snad to pak bude dobré," poznamenal důchodce František, který bydlí v nedaleké Ostravici, ulicí ale prochází často.

Oprava důležité dopravní tepny se plánuje od roku 2006. Stavební práce by měly začít ještě v červenci, potrvají sto dní. V ulici, kudy denně projdou stovky lidí, sídlí řada prodejen a kanceláří. Dělníci tak budou muset po dobu výstavby zajistit minimálně omezené zásobování prodejen a bezpečný pohyb chodců.

Rekonstrukce čeká i střechu kláštera

V červenci začíná také rekonstrukce střechy bývalého kláštera, ve kterém sídlí Středisko sociálních služeb. Počítá se s náklady ve výši zhruba 13,5 milionu korun, většinu částku pokryje dotace. Na podzim se pak chystá úprava všech vstupů do objektu a rekonstrukce jižního křídla, kde vzniknou samostatné pokoje se sociálním zařízením.

Pokračuje i přestavba frýdlantského kulturního domu, která by měla skončit v září.