Nejen kluzká vozovka přidělává starosti řidičům ve Frýdku-Místku. Už řadu měsíců se musí motoristé obrnit trpělivostí. Stavební práce na estakádě v centru města a mostu přes Ostravici totiž způsobují nemalé dopravní komplikace. Hlavně ve špičce je třeba počítat se zdržením. Oprava estakády měla být podle původních informací odboru dopravy krajského úřadu hotova do konce listopadu. Ačkoli vlastníkem estakády a mostu je Ředitelství silnic a dálnic ČR, rekonstrukci napjatě sledují také zástupci města, kteří se pravidelně účastní kontrolních dnů. „Situace se stále vyvíjí. Ve čtvrtek bude opět kontrolní den, kdy se má rozhodnout v dalších věcech," přiblížila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

V Třinci příchod zimy ovlivňuje například rozsáhlou rekonstrukci městské knihovny v Lidické ulici. Firmy se nyní chtě nechtě stěhují do vnitřních prostor, vedoucí investičního odboru Daniel Fojcik ale připomněl, že práce jsou naplánovány až do září 2014, takže žádné obavy ze skluzu nemá. „Samozřejmě to zpomalí některé stavební práce, ty se ale nezastaví zcela," pravil s tím, že stavbaři volí takové technologické postupy, aby dosáhli kýženého výsledku. „Počasí neumožňuje dělat některé věci, například přípojky a práce související s technikou. Přesouváme se dovnitř a počkáme, až nám to podmínky venku dovolí," řekl Fojcik.

Pokud jde o rekonstrukci Štefánikovy ulice na Terase, zdůraznil, že zde zatím probíhají pouze přípravné práce, což je výhoda. „Pokud není půl metru sněhu, tak se nic nekomplikuje. Jedná se o oplocení a podobné záležitosti," naznačil Daniel Fojcik. Mráz ani případná sněhová nadílka nijak neovlivní ani harmonogram dlouho avizované rekonstrukce tělocvičny 4.ZŠ, neboť i zde se spuštění akce předpokládá až na jaře příštího roku. V případě rekonstrukce komplexu STaRS, kde práce začaly 4. listopadu, ovšem Fojcik doufá, že se počasí ještě na nějakou dobu umoudří. „Ještě není metr sněhu, momentálně je to jen takový poprašek. Věřím, že se to za několik dnů ztratí a budeme dál pokračovat," prohlásil. Radnice už dříve uvedla, že do konce roku budou prováděny práce na sportovní hale a jejím zázemí s tím, že půjde především o bourací a sanační práce.