Trať mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí bývá přitom o prázdninách hojně využívaná, mnozí turisté totiž jezdí vlakem do Beskyd.

„Od 6. do 19. srpna bude probíhat oprava staničních kolejí přímo ve Frýdku-Místku, od 6. srpna do 1. října se pak nebude jezdit z tohoto města do Frýdlantu nad Ostravicí kvůli opravě dvou železničních mostů,“ upřesnili zástupci Správy železniční dopravní cesty.

Opravovat se bude železniční most přes řeku Ostravici v Pržně, což přinese výluky na trati samé, ale zamezen bude také průjezd oblíbenou cyklostezkou podél řeky.

Cyklisté se tak budou muset proplétat ve složitém provozu podél opravované hlavní silnice nebo budou případně moci projíždět od výjezdu pod mostem podél levé strany řeky až po hodoňovickou lávku. Omezení průjezdnosti cyklostezky se dají očekávat od 23. července až do 15. října.

Stavbaři se také o prázdninách pustí do opravy mostu přes řeku Morávku ve Starém Městě u Frýdku-Místku. Chystá se nový nátěr a výměna původního celého železničního svršku za nový, díky čemuž by se měl částečně snížit hluk.

Vedení obecního úřadu požadovalo, aby při této opravě bylo provedeno intenzivnější odhlučnění mostu, to ale ze statických důvodů není možné. V úvahu nepřichází ani výstavba nového mostu.

Nepůjde o jediné letní stavební práce na železnici v regionu. Oprava mostů stojí za přerušením provozu na trati mezi Dobrou a Českým Těšínem ve dnech 20. července až 5. srpna. Prakticky ve stejném termínu se uzavře i trať mezi Frýdkem-Místkem a Dobrou, a to kvůli výměně kolejnic.