Dopravních omezení v regionu s blížící se zimou ubývá, přesto se najdou úseky, na kterých si motoristé musejí dávat pozor.

Týká se to třeba Bašky, kde se do 8. prosince opravuje povrch připojovacích a odbočovacích pruhů na křižovatce v Hodoňovicích. S tím je spojené částečné omezení na silnici I/56. Objízdná trasa není stanovena, pravé jízdní pruhy jsou uzavřeny a auta jezdí v levých jízdních pruzích téhož jízdního pásu. Průjezd křižovatkou je zachován, je však nutná zvýšená opatrnost.

Okolo silnice I/56 v Hodoňovicích a Kunčičkách u Bašky přitom v listopadu začala výstavba protihlukových zdí. První a druhá etapa má být dokončena v říjnu příštího roku, do té doby se úsekem bude jezdit sníženou rychlostí. Doprava vede v levých jízdních pruzích, ani zde nejsou nutné objízdné trasy. Komunikace patří ŘSD. „Každou velkou stavbu doprovází i určité komplikace. Doufáme ale, že těch problémů bude co nejméně. Když bude dílo dokončeno, bude u lidí, kteří bydlí poblíž této komunikace, převládat spokojenost," míní obecní radní David Blahut.

Na Třinecku pokračuje stavba přeložky silnice I/11. „Zemní práce pojedeme do 20. prosince a do 22. tam budeme nějakým způsobem fungovat. Přes svátky to bude menší činnost, spíše se bude dovážet materiál na protihlukové stěny. Stavební práce pak opět začnou 4. ledna, ale to závisí na počasí," řekl včera Deníku hlavní stavbyvedoucí pro úsek Nebory Oldřichovice Michal Janevský.

Nákladní auta nyní motoristé potkávají třeba u výjezdů nad neborovským kopcem a nad bývalou Teslou. Stav místních komunikací se projednával na nedávné schůzce na třinecké radnici, podle Janevského se už děje to, co bylo domluveno tedy intenzivnější čištění a zvýšení kapacit, které komunikace uklízejí. Cesty, po nichž projíždí auta se zeminou, jsou denně kontrolovány. Podle radnice je reálný předpoklad, že zemní práce skončí v březnu a tyto problémy v závislosti na počasí částečně pominou.

Dobrou zprávou pro všechny motoristy z Frýdecko-Mís-tecka i okolních regionů je, že práce na krajských silnicích pro letošek skončily. Informovala o tom Správa silnic Moravskoslezského kraje.

„Na krajských silnicích se již nyní realizují drobné dokončující práce, které se mohou provádět v těchto klimatických podmínkách," shrnula mluvčí SSMSK Šárka Vlčková. „V roce 2015 bylo celkem dokončeno 95 staveb, které byly financovány z různých zdrojů," poznamenala Šárka Vlčková s tím, že poslední skupinou realizovaných staveb byly souvislé opravy povrchů na silnicích druhé a třetí třídy. „Jednalo se celkem o 45 staveb napříč celým Moravskoslezským krajem za necelých 300 milionů korun. Tyto opravy byly financovány ze Státního fondu dopravní infrastruktury a rozpočtu kraje," řekla mluvčí.