Letos se uskuteční 23. dubna, kdy dobrovolníci budou sbírat odpadky do igelitových pytlů po celé délce beskydského pohoří.

Novinkou v programu je ekologický festiválek v Čeladné, který bude odměnou pro všechny sběrače.

Sběrná místa v regionu
Čeladná - Cyrilka (u kapličky poblíž restaurace U Holubů)
Kunčice p. O. - restaurace Skalka
Pstruží - SKI areál Opálená
Ostravice - Smrkovka (parkoviště pod chatou Skalka), Sepetná
Malenovice - Parkoviště u Rajské boudy
Krásná - Visalaje
Morávka - parkoviště Morávka -Lipový
Vyšní Lhoty - Chata Prašivá
Oldřichovice - Pod lanovkou na Javorový, Tyra, točna

Sběrná místa, kterých bude opět čtrnáct, budou otevřena od 9 do 15 hodin. Vyzvednout a odevzdat pytle na odpad bude možné na kterémkoli z nich. Organizátoři budou i letos sběrače zapisovat do slosování o ceny v tombole. Všichni také dostanou malou pozornost. Sběrná místa budou obsluhovat sportovci, manažeři, někde i majitelé turistických chat, kteří budou lákat lidi tím, že jim budou nalévat teplý čaj zdarma. Nová místa budou zřízena například na chatě Prašivá, u střediska Sepetná v Ostravici, na Opálené pod Ondřejníkem nebo u restaurace Skalka v Kunčicích pod Ondřejníkem.

„Ať už se rozhodnete navštívit kterékoliv z těchto míst, můžete si být jisti, že tam bude milý a usměvavý člověk, kterému jde o to samé, co vám," slibuje předsedkyně spolku Čisté Beskydy Kateřina Piechowicz. Vloni se někde například rozdávaly koláče, jinde se točilo pivo. Poté, co se sběrná místa uzavřou, jsou všichni zváni na ekologický festiválek do Čeladné, kde bude připraven bohatý hudební program.

„Chtěli jsme tu jedinečnou euforickou náladu, která vloni mezi sběrači panovala, ještě chvíli podržet a všechny skvělé lidi pozvat na jedno místo, kde na ně bude čekat odměna. Kapely Čadi, Los Pedros, Humbug a zpěvák David Stypka přijedou a zahrají bez nároku na honorář, což je zase jejich přispění k dobré věci," upřesňuje Kateřina Piechowicz.

Tombola se bude losovat v průběhu večera. Lákat bude určitě na hlavní ceny, kterými budou pobyty na rekreačních horských chatách. Speciální cenu získá stejně jako vloni nálezce nejkurióznějšího předmětu.

Do kampaně se zapojila řada sportovních osobností, jimiž jsou například dva skvělí trailoví běžci Marek Causidis či Jan Zemaník.