Akce se konala na dětském dopravním hřišti pod dohledem strážníků městské policie.

Program klade důraz na dopravní výchovu v praxi. Děti se tedy nejen seznamují s pravidly silničního provozu a učí se správně používat bezpečnostní prvky, ale také si řádně zajezdí pod odborným dohledem.

„S dětmi, které dorazí, si popovídáme a seznámíme je se silničními pravidly a povinnostmi cyklisty,“ popsala průběh akce Lenka Pesničáková, vedoucí prevence Městské policie ve Frýdku-Místku. Nejmenší pak mohou vyrazit na dopravní hřiště, strážníci je přitom bedlivě pozorují a komentují, co dělají malí cyklisté špatně, nebo naopak správně. „Účinně funguje třeba i klasická nápodoba, kdy méně zkušené děti následují ty starší zkušenější,“ dodala Pesničáková.

Co se týče obvyklých chyb dětí, jde o kombinaci více faktorů. „Velkou roli hraje určitě věk, kdy si malé dítě plete levou a pravou stranu, a může tak mít problém i s protisměrem,“ řekla Pesničáková s tím, že záleží i na rodičích, jak se svým potomkům věnují a zda s nimi například pravidelně jezdí na kole. Celou akci oživila řada přichystaných soutěží a her o drobné ceny v podobě bezpečnostních odrazek či barevných ventilků na kola. Děti si například užily i kreslení dopravních značek křídami na chodník.

Krom dopravního hřiště s městskou policií nabízí už třináctý ročník prázdninového programu ve Frýdku-Místku přes pět desítek akcí určených pro pobavení nejmenších během horkých letních dnů. Až do konce prázdnin se tak děti stále mohou účastnit nejrůznějších pohybových aktivit, výtvarných dílen, soutěží, turnajů či výletů, a to každý všední den.

(ter)