„Přesto by si lidé, kteří pravidelně navštěvují venkovní koupaliště, měli při radovánkách ve vodě uvědomit, že se různí zlodějíčci mohou objevit opravdu všude. Je ale pravda, že jsme zatím během této sezóny museli v areálu jablunkovského koupaliště Ameryka řešit jen jednu drobnou krádež klíčů od domu a osobního automobilu. Zároveň nám naštěstí ubyly i zásahy proti opilým osobám,“ byl spokojen velitel Městské policie v Jablunkově Pavel Kufa.

Trápí jej spíše problémy s parkováním. „Problém je v tom, že sem jezdí hodně návštěvníků i z Polska a ze Slovenska, takže to parkoviště s kapacitou kolem dvou set míst absolutně nestačí. Neukáznění řidiči pak parkují, kde se jim zamane. Projíždějící sanitka nebo hasiči mají někdy co dělat, aby mohli vůbec projet,“ posteskl si velitel Pavel Kufa.

Poměrně klid od různých lapků mají i strážníci na letním koupališti pod Javorovým v Třinci. „Těch krádeží zatím registrujeme taky mnohem méně než v minulosti. Z toho pohledu můžeme být spokojeni,“ vyjádřil se včera redakci ředitel Městské policie v Třinci Josef Kužma.

Policie přesto „plavcům“ radí, aby si na své cennosti dávali velmi dobrý pozor. Ve vozidlech by si nikdo neměl nechávat žádné tašky, kufříky, fotoaparáty, navigace, mobily, notebooky a další cennosti. I zdánlivě bezcenné věci mohou lákat pachatele. Před odchodem na bazén by se měl řidič přesvědčit, že uzamkl vozidlo a dobře uzavřel všechna okna. Pokud se za koupáním vypraví více osob, měly by se domluvit, že jedna bude na dece vždy dohlížet na věci ostatních.