Na plné obrátky v současné době probíhá například oprava střechy jedné z budov Střediska volného času Klíč. Zaměstnanci mají po rekonstrukci v plánu využít zdejší půdní prostory k rozšíření aktivit pro mládež.

Starou střechu už bylo nutné opravit, neboť vlivem stáří a počasí hrozilo, že by se mohla dokonce i propadnout. Z toho důvodu nebylo možné využívat ani půdu. Proto se město rozhodlo ze svého rozpočtu uvolnit finance.

Oprava vyjde na několik milionů

Celá akce vyjde zhruba na tři a půl milionu korun. Podle Patrika Siegelsteina ze Střediska volného času ve Frýdku-Místku by práce měly být dokončeny ještě do konce prázdnin. V rámci rekonstrukce dojde rovněž k výstavbě nových podlah v půdním prostoru.

Oprava této budovy potěšila zejména rodiče. „Máme malé děti, které bychom rádi zapsali do nějakých kroužků. A protože víme, že právě Klíč jich nabízí opravdu hodně, je moc fajn, že se našly potřebné peníze na něco prospěšného. Zaslechla jsem, že údajně na půdě vzniknou nové klubovny. Podle mě se investice, která má sloužit mládeži, jednou celé společnosti i s úrokem vrátí. Je přece jen smutný pohled na nudící se školáky s cigaretou a alkoholem, kteří volný čas tráví naprosto nevhodným způsobem," zamyslela se třicetiletá M. S. z Frýdku-Místku.

„Klíč má můj dlouhodobý obdiv. S dcerkami sem chodíme pravidelně na šampionát v pexesu, který pořádá. Proto jsem uvítal, že objekt dostává důstojnější kabát," dodal R. M., který bydlí v jedné obci u Frýdku-Místku.

„Občas kolem toho objektu chodím, ani mi neuniklo, že se začal opravovat. Jedná se o starší budovu, takže už to bylo určitě na místě. I já si myslím, že pokud bude ve městě co nejvíce možných kroužků a dalších aktivit, mohou se mladí lidé vydat v pozdějším životě tím správným směrem," uzavřela žena, která bydlí v nedalekých Chlebovicích.