"Zdravotnická záchranná služba (ZZS) zasahovala ve středu 12. října odpoledne a večer u dvou závažných úrazů. Odehrály se nejprve v Karviné a poté na Frýdecko-Místecku. U obou zasahovaly lékařské pozemní týmy a také vrtulník LZS," uvedl mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

K první události vyjeli záchranáři už odpoledne ve čtrnáct hodin. Šestasedmdesátiletý muž pracoval na střeše domu. Právě z ní, z výšky okolo pěti metrů, spadl na betonovou dlažbu.

Rozhledna Halaška a její vesmírné zázemí. Rok 2022.
Zničené nové sluneční hodiny na rozhledně Halaška. Policie hledá svědky

"V době příjezdu záchranářů byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři u něj zjistili vážná poranění hlavy a hrudníku. Pacientovi musely být zajištěny dýchací cesty a přístrojem řízená ventilace. Následně jej vrtulník šetrně přepravil do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," popsal pro Deník Humpl.

A potvrdil i tragický případ z Třinecka. "Ve večerních hodinách byly posádky ZZS volány do terénu poblíž obce Vendryně na Frýdecko-Místecku k nahlášenému zranění spadlou větví. Čtyřicetiletý muž byl nalezen v lese bez známek života. Jeho poranění bylo smrtelné a lékař záchranné služby mu již nemohl nijak pomoci," popsal závěrem mluvčí ZZS.