„Líbí se mi tady. Přišel jsem se podívat na střední školy, které se zde prezentují," řekl Deníku deváťák Martin Kocúr z Frýdku-Místku, který zatím nemá představu, kterou střední školu by chtěl studovat. „Právě proto jsem tady přišel, abych našel nějakou inspiraci. Přiznám se, že ještě ani netuším, čím bych se chtěl jednou živit," dodal Martin Kocúr.

„Škol se tady prezentuje hodně, je těžké vybírat. Osobně tomu nechávám volný průběh, uvidíme, do které střední školy půjdu," prozradil Martin Cáb z Frýdku-Místku. „Je to tady dobré, ale žádná ze škol mě nezaujala natolik, abych se tam rozhodl studovat. Nejsem zdaleka rozhodnutý, kde půjdu," svěřil se Jaroslav Bárta z Frýdku-Místku.

Na této akci se tradičně prezentují státní i soukromé střední školy. Pozvání přijaly i školy se specializačním zaměřením z jiných okresů (například obory strojírenské, stavební, elektro, IT, pedagogické, lesnické, veterinární, hotelové, umělecké, zdravotnické, policejní a další), které doplní vzdělávací nabídku škol místních. Nabídku středních škol podpořili zaměstnavatelé regionu, kteří představili reálné uplatnění absolventů v praxi u oborů vzdělávání nabízených středními školami.

Na prezentaci středních škol se nyní mohou těšit v Třinci, kde se akce uskuteční v úterý 12. listopadu od 10 do 16 hodin ve zdejší Trisii.