Podle prvotních informací se mělo střílet z pistole ostrým nábojem. Deník se následně spojil se ženou na vrátnici, která sice nebyla v době incidentu ve službě, ale mluvila s lidmi, kteří ano. Podle nich výstřel zazněl ze samopalu. „Více k tomu nevím, v té době jsem nesloužila, ale říkali ze samopalu," uvedla Deníku vrátná - více zde.

Nemocnice Třinec Sosna, 8. června 2022
Svědectví z třinecké nemocnice: Otevři závoru, řval útočník se samopalem

O střelbě ze samopalu hovořili hned ráno také lidé na třineckých sociálních sítích. Tématem číslo jedna se stala rovněž mezi zaměstnanci Třineckých železáren - více zde.

Celý incident se naštěstí obešel bez zranění ai podle informací policie probíhají procesní úkony.

V železárnách se zprávy o střelbě rychle roznesly.
Co to bylo za magora? Střelbu v nemocnici řešili i lidé v Třineckých železárnách

"Zadržení jsou v podnapilém stavu a budeme s nimi pracovat, jakmile to okolnosti dovolí. K výstřelu došlo po slovním a fyzickém konfliktu mezi ostrahou objektu a jedním ze zadržených mužů," komentovala událost policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vydírání. Zbraň, kterou měl mít podezřelý na místě události zajistili. Jedná se o legálně drženou samonabíjecí pušku.

Na snímku ředitel Nemocnice Třinec Jiří Veverka.
Šéf třinecké nemocnice po střelbě: Agrese je velmi častá, proto máme ochranku

Informaci o střelbě ve středu ráno Deníku potvrdila i primátorka Třince Věra Palkovská, která situaci bezprostředně po incidentu řešila a konzultovala s ředitelem nemocnice Jiřím Veverkou - rozhovor s ním na téma střelby v třinecké nemocnici najdete zde .

„Naštěstí se vše obešlo bez zranění. Je to v každém případě hrozná událost, kterou nebereme na lehkou váhu. Společnost si prochází velice složitým obdobím, na kterém se podepsala nejen covidová pandemie, ale také válka v Ukrajině. Frustrace lidí roste a určitě se budeme v rámci města bavit o posílení bezpečnosti v místech, kde je větší koncentrace lidí,“ uvedla primátorka Třince Věra Palkovská.

Střelba ve Fakultní nemocnici Ostrava v roce 2019.
Dva roky od střelby ve FNO: Skončí pistole vraha Vitáska v muzeu?

"Dnes kolem třetí hodiny ranní došlo před vrátnicí Nemocnice Třinec ke střelbě. Incident se obešel bez zranění. Provoz nemocnice není nijak omezen. S ohledem na policejní vyšetřování se nemůžeme k této mimořádné události dále vyjadřovat," dodala k zásahu následně mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.