Na prvním místě je nyní s malým náskokem lípa Jana Gurreho, druhé místo patří Dubu z Branického Mezivrší, třetí příčku zaujímá Schillerův dub ze Stráže nad Nisou. Jediný zástupce Moravskoslezského kraje – Jabloň skalická hrabůvka – je na posledním dvanáctém místě s 38 hlasy.

Tajné hlasování, kdy veřejnost již nemá možnost sledovat přibývání hlasů u jednotlivých finalistů, je vždy klíčovým momentem soutěže. „Převážnou část hlasů obdržíme každým rokem až v posledních týdnech,“ uvedla koordinátorka ankety Pavlína Binková a dodala, že veřejnost může svého kandidáta podpořit zasláním DMS zprávy. Hlasovat lze totiž až do 10. října 2008, a to třemi způsoby: zasláním dárcovské SMS ve tvaru „DMS STROM1–12“ na telefonní číslo 87 777, pomocí hromadných hlasovacích archů nebo prostřednictvím hlasovacích kuponů vycházejících ve vybraných časopisech a novinách.

Výsledky budou známy 17. října na brněnském Koncertu pro stromy. Do ankety se letos zatím zapojilo 25 534 osob (téměř dvakrát tolik než ke stejnému datu v loňském roce), které tak přispěly částkou zhruba 290 tisíc korun.