Na to, jestli je voda z Hájku skutečně léčivá, se názory různí. Jisté však je, že neobsahuje žádné škodlivé bakterie a splňuje požadavky stanovené pro pitnou vodu stanovené hygienickou vyhláškou. Vyplývá to z výsledků rozboru, který koncem března provedl letos už potřetí frýdecko-místecký odbor hygienických laboratoří Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě.

Mezi místními obyvateli a věřícími je léčivá voda z Hájku velmi oblíbená, město proto její kvalitu pro jistotu nechává odbornou laboratoří pravidelně prověřit. „Nevím, jestli je voda z Hájku skutečně léčivá, ale chuťově je velmi dobrá. Moje babička na ni třeba nedá dopustit. Prý je mnohem lepší, než voda z vodovodu. Už léta k pramenu pravidelně chodívá na procházku a cestou si jí tu vždy nabere několik lahví. My mladší nemáme na nošení vody tolik trpělivosti, takže si dobrou vodu raději kupujeme v obchodě,“ svěřila se Pavlína Nováková z Frýdku-Místku.

Aby si poutníci u pramene v Hájku mohli odpočinout, město zrekonstruovalo prostor s lavičkami kolem pramene. Příchozí mnohou navštívit i zdejší kapličku, kterou Římskokatolická farnost Frýdek s přispěním města také vloni opravila.