Studenti Gymnázia Třinec měli o program postaráno. Konají se různá geografická či biologická terénní cvičení, účastnili se i projekce filmu Síla lidskosti.

První ročníky se také tradičně zapojují do projektu Den Země.

„I letos vyšli uklízet naše město studenti a studentky tříd 1.A, 1.D a 1.E. Nejmladší uklízeli v okolí školy, starší pak vyčistili potok Křivec v části pod parkovištěm u haly Stars a v přilehlé části lesoparku. Vzhledem k tomu, že toto místo uklízíme každý rok, je až neuvěřitelné, kolik odpadu studenti opět vynosili,“ řekl profesor třineckého gymnázia Ladislav Vrátný.

Třinec oslaví Den Země dnes od od 8 do 13 hodin na náměstí Svobody. A z pestré nabídky aktivit si vybere každý, nejen děti školního a předškolního věku.

Pro děti prvních tříd bude připraveno mobilní planetárium, kde budou moci zhlédnout naučný film Voda – zázrak života.

Místní spolek ochránců přírody Carpathia představí velké šelmy Beskyd. Děti budou mít možnost se seznámit s živými dravými ptáky, včelaři představí život včel a nebudou chybět ani živé ryby.

Zasoutěží si se na téma zpětný odběr baterií. Příchozí se mohou těšit i na tvořivé dílničky.

S myšlenkou Dejme věcem nový život souvisí dobrovolné vstupné, kterým je letos malá hračka, se kterou si již doma děti nehrají. Tyto hračky budou předány spolku Pomoc Těšínského Slezska, který zajistí dodání hraček dětem na Ukrajině.

Také vedení města dnes vyrazí uklízet některá veřejná prostranství v centru města.

„Čistota každého města je vizitkou jeho obyvatel. Třinec je přece naše město a na nás všech záleží, jak ulice města vypadají. Tak pojďte do toho s námi a pomozme společně Třinci k jarní očistě,“ vyzvala k úklidu starostka Věra Palkovská.
Dobrovolníci, kteří by s úklidem města chtěli pomoct, si mohou plastové pytle vyzvednout na odboru životního prostředí třinecké radnice v kanceláři 113. Po ukončení akce město zajistí odvoz odpadu z dohodnutého místa. Do úklidu se může zapojit každý v průběhu celého dubna.