Mostecký areál, kde se lyžuje od 14. prosince, byl ve čtvrtek uzavřen. Jeho šéf Jaroslav Bojko vysvětlil, že důvodem bylo intenzivní zasněžování. „Chceme zachránit situaci tím, že budeme zasněžovat celodenně až do pátku," uvedl Jaroslav Bojko.

Dodal, že už v pátek proběhne večerní lyžování, na které naváže trvalý provoz.

„Na svátky pojede jedna sjezdovka," pravil s tím, že další sjezdovky se budou připravovat postupně podle počasí a možností dodávek vody. „Ono se to počasí mění. Čtyřiadvacátého mělo být minus patnáct, ale takový mráz nebude, a ani předpověď přírodního sněhu není příznivá," shrnul Jaroslav Bojko, jenž odhaduje, že v areálu je momentálně v průměru šedesát centimetrů sněhu. Kvůli deštivému počasí se v Mostech lyžovalo spíše sporadicky, a tak doufá, že vánoční svátky budou z pohledu návštěvnosti úspěšnější.

Andrzej Bielesz z bukoveckého Kempalandu říká, že příští týden vidí optimisticky. „Čtyřiadvacátého bude určitě zavřeno, ale od 25. prosince se lyžuje, a to od osmi od rána," řekl včera redakci. „Celkově tady lyžujeme asi deset dní, máme půl metru sněhu," dodal.

Lyžařům z Třinecka a okolí se do týdne otevře i areál na Javorovém vrchu.

„Tento víkend to už nestihneme, bohužel kvůli oblevě musíme znovu dosněžovat. Pokud přijdou mrazy, které slibují, tak je spuštění reálné, ale raději řeknu, že od 26. prosince," řekl Tomáš Valenta ze zmíněného střediska.