Přesně čtyři roky a dva měsíce od doby, kdy zcela zdevastovaný objekt převzal nynější majitel Václav Bohdálek, je chata opět v provozu. Náročná a velmi propracovaná přestavba má zcela nové technické zázemí, především elektroinstalaci, kanalizaci, čističku a vytápění. Elektrické topení je jištěno agregátem i kotlem na tuhá paliva v případě většího výpadku energie. Dřevěný interiér se místy snoubí s původními trámy ucpávanými mechem.

Chata poskytne nocleh pro 44 hostů v dvou, čtyř a šestilůžkových pokojích. Ti mohou využít jídelnu, klubovnu s kulečníkem a výčep. Ve vestibulu jsou ukázky starého zdobeného nábytku i tapisérií. Každý pokoj má teplou i studenou vodu, sociální zařízení je společné. V blízkosti chaty je lyžařská sjezdovka a parkoviště pro 30 aut.

Okolní krajina s nádhernými výhledy od Beskyd až po slovenské Tatry je svým charakterem vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Na své si přijdou v zimě vyznávači běžek, v létě zejména pěší a cykloturisté. Přilehlá hospůdka Švarná Hanka poskytuje rychlé občerstvení pro průchozí návštěvníky, kteří směřují po delších trasách. Chata je vhodná především pro ucelené skupiny turistů, školy, nebo pro školící akce. Provoz je celoroční, dají se zde vychutnat všechna roční období.

JAROMÍR KAHÁNEK