Za povolení žádosti o obřad mimo stanovené obřadní místo, případně mimo stanovený obřadní den, se zpravidla platí poplatek tisíc korun za obřad.

Velké množství snoubenců z regionu volí obřad na hradě Hukvaldy. Hrad, který je jedním z nejrozsáhlejších hradních komplexů s překrásnou oborou, je vyhledávaným místem pro prožití svatebního dne na Frýdecko-Místecku. Svatební termíny se domlouvají na matrice hukvaldského obecního úřadu s ohledem na hradní program.

Policistky z Frýdku-Místku ve čtvrtek dopoledne na dopravním hřišti u Střediska volného času Klíč seznamovaly děti s pravidly silničního provozu.
OBRAZEM: Policistky učí děti jak jezdit bezpečně na kole

Milovníci přírody a turistiky mohou svatbu uspořádat i na vrcholu Lysé hory. Mezi další oblíbená místa snoubenců patří hotely v Ostravici jako například Zlatý orel, Freud, areál Sepetná nebo koupaliště Sluníčko. Stále větší oblibě se těší i svatební obřady v golfových areálech na Čeladné nebo v Ostravici. Mezi oblíbená místa k uspořádání svatby mimo obřadní síně patří na Třinecku už tradičně Fojtství v Oldřichovicích, hotel Vitality ve Vendryni, okolí penzionu Mlýn v Ropici nebo pro aktivní snoubence, kteří mají rádi přírodu, je možná svatba v horách na Javorovém vrchu.

„O stoupající oblíbenosti svateb pod širým nebem svědčí i velký zájem snoubenců, kteří si zamlouvají termíny už i pro další rok,“ uvedla Šárka Szlaurová, mluvčí třineckého magistrátu. Letošní rok zatím přilákal do obřadních síní v Třinci více snoubenců než loni.

Victorie Korčiánová, Sviadnov, nar. 22.7., 51 cm, 3,64 kg, Nemocnice ve Frýdku-Místku.
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

V červnu bylo rekordních 30 svateb, v červenci je naplánováno 24 a na srpen 19 obřadů. Ve Frýdku-Místku byl také červen nejsilnějším měsícem a uskutečnilo se celkem 34 obřadů, což je nárůst o šest obřadů proti minulému roku, červenec už byl trochu slabší, ale na srpen je naplánováno 26 svateb. Mezi neobvyklá místa, kde se obřady odehrávají, patří park pod frýdeckým zámkem, penzion Baška Voda v Bašce nebo faunapark a celá řada restaurací ve Frýdku-Místku.