„Pro tuto školu jsem se rozhodla z jediného důvodu, protože mě to baví. S návrhářstvím jsem vlastně začala již jako malá holky, když mi bylo osm let. V té době jsem chodila na uměleckou školu a postupem času jsem zjistila, že právě tohle by mě bavilo,“ prozradila studentka, která si na konci základní školy vybírala střední školu právě se zaměřením na oděvnictví. „Nejdříve jsem byla na oděvní škole v Prostějově, ale pak jsem přestoupila zde do Frýdku-Místku,“ upřesnila Rosová, která si pochvaluje atmosféru ve frýdecko-místecké škole. „Máme dostatek příležitosti prosadit své nápady, zúčastňujeme se i různých přehlídek. Já jsem například byla na přehlídce v Jihlavě, Prostějově, Frýdku-Místku a ještě dalších menších přehlídkách,“ vypočetla.

Ludmilu Rosovou ve škole nejvíce baví výtvarné práce. „Když něco vytvářím, nikdy není na škodu inspirovat se něčím starším. Ale já si spíše zakládám na extravaganci a novém stylu. Chci, aby to bylo něco nového,“ vysvětlila studentka, která nerozlišuje, pro kterou věkovou kategorii vytváří návrh. „Je mi to jedno. Myslím si, že každý si zaslouží kousek extravagantní módy. Osobně jsem pyšná na svůj výtvor – svatební šaty.

Šaty jsou s paličkovanou krajkou a dělala jsem je minulý rok. Tyto šaty byly představeny i v Praze, kde následně byly i nadále vystaveny,“ prozradila Rosová, jež si cení i modelů šašků, které diváci mohli spatřit na přehlídce zmíněné školy v Národním domě. „Cením si i svatebních šatů, které jsou tvořeny pouze z papíru,“ dodala studentka. Ta inspiraci pro své nápady nehledá, podle jejich slov inspirace přijde sama.

„Nejvíce nápadů však mívám, jak jsem šťastná, když mi třeba někdo něco hezkého řekne. Ale nápady mívám i v deštivém počasí. Naopak když je na mě vyvíjen tlak, tak nápady nechodí vůbec,“ svěřila se Rosová, která nejen udělá návrh, ale částečně se podílí i na jeho realizaci. „V tom mi však pomáhají ostatní studenti školy a také kantoři,“ upřesnila Rosová a zároveň prozradila, jaký má profesní sen. „Chtěla bych získat nějaký velký titul návrhářky, ale také se chci účastnit velkých módních přehlídek, které bývají v Miláně, Paříži a podobně. Také bych se někdy chtěla seznámit s věhlasnými světovými návrháři,“ vypočetla Rosová, která pochopitelně sleduje módu i v televizi.

Studentka také prozradila, jak nejraději relaxuje. „Je to malováním a tancem. Ráda se také bavím s přáteli,“ upřesnila Rosová. Ta v těchto dnech sleduje i olympijské hry. „Když mám čas, tak se na hry v televizi podívám. Osobně nejvíce fandím Martině Sáblikové, o které si myslím, že má na to získat ještě hodně úspěchů,“ uzavřela Ludmila Rosová.