Skoro by se slušelo zeptat představitelů na třineckém magistrátu, zda nehodlají jednu ze svých ulic přejmnovat na 28. dubna.

Už před začátkem zápasu se před Kulturním domem Trisia na náměstí sešlo okolo 1 500 fanoušků. Nejen Třinečáci přišli Oceláře podpořit, přijeli i přespolní. Finálový zápas proti Dynamu Pardubice si nenechali ujít ani ti, kteří normálně na hokej nechodí.

Jenže poslední týdny se v Třinci snad o ničem jiném než o hokeji ani nemluvilo. Už tak hokejové město od semifinálového utkání se Spartou pulzovalo čirým hokejovým nadšením. Není divu, že lední horečka zachvátila a ochromila život ve městě.

Hokejisté Třince se stali popáté v řadě extraligovými šampiony (28. 4. 2024). Ve finálové sérii porazili Pardubice 4:3 na zápasy.
OBRAZEM: Třinec slaví pátý titul v řadě, dorovnal rekord Vsetína

Mezi dav na náměstí přišla fandit i primátorka Třince Věra Palkovská, která v pátek po senzačně vyhraném zápasu zvala čtenáře Deníku právě na sledování boje o titul před velkým plátnem na třineckém náměstí. Krásné počasí a pozvánka zřejmě zafungovaly a i přesto, že se zápas díky dvěma prodloužení protáhl až do téměř jedenácté hodiny večerní, vydržely vášnivě fandit celé rodiny až do konce.

Poslední zápas by se dal nazvat totální hokejovou válkou. Vypjaté emoce prožívaly i lidé před plátnem. Při prodloužení už se místní nedrželi zpátky, jak při slovních projevech, tak i pláči, kterému nechali volný průběh po rozhodujícím gólu Davida Ciencialy ve druhém prodloužení.

Třinec - Start Brno 2:0 (25. kolo MSFL - 27. 4. 2024). Radost Třince.
Třinec přehrál Brno, rozhodl během půlhodiny. O návratu k čemu mluvil trenér?

Pověstná chemie mezi hráči, vášeň, dravost a dračí srdce nejen hokejistů, ale všech Ocelářů, přinesly Třinci zasloužený titul. Masarykův pohár, už šestý v historii klubu a pátý v řadě, putuje znovu do Třince!