Jak moc jsou Třinčané oddáni hokeji, dokázali v pondělí večer, když zaplnili i přes nízké až zimní teploty a silný vítr třinecké náměstí. Důvod byl jasný - aby společně fandili svému týmu. Kdo nefandí, jako by v Třinci ani nežil.

Prožít na dálku první utkání finále extraligy ledního hokeje ve vyprodané hale v Pardubicích společně s těmi, kdo v ní byli, se scházeli nedočkavci v Třinci už hodiny před začátkem. Odhadem okolo pěti set lidí podporovalo svůj tým přímo před obří obrazovkou v centru. Místní už od prvních vteřin neskrývali euforii z toho, že Oceláři mají šanci získat pátý titul v řadě.

Hokejisté Třince vstoupili do finálové série play-off extraligy s Pardubicemi výhrou 2:1 na ledě Dynama.
Neúnavný Třinec vstoupil do finále v Pardubicích výhrou. Co řekli oba trenéři?

Třinečtí hokejisté modlitby jásajícího davu před plátnem evidentně vyslyšeli a první finálový duel ovládli. Jak se ukázalo, podpora fanoušků je pro Oceláře hnacím motorem i na dálku. Tým Třince v prvním utkání finále play off Tipsport extraligy zvítězil nad Pardubicemi poměrem 2:1.

7. semifinále play-off hokejové extraligySparta - Třinec 2:3 po prodlouženíFOTO: CPA
Hokejové šílenství v Třinci umocní plátno na náměstí

Finálová série play off hokejové extraligy pokračuje v úterý 17. dubna opět v Pardubicích. I na zítřejší zápas se můžete vydat fandit na třinecké náměstí před středisko Trisia a sledovat naživo dění na ledě v Pardubicích díky promítání na velkoplošném plátně. Přijďte zažít jedinečnou nervy drásající atmosféru spolu s dalšími fanoušky. Utkání začíná v 18 hodin.