Úpravou projdou i parky a hřbitovy. V minulosti vždy s jarním úklidem pomáhali lidé z úřadu práce v rámci veřejně prospěšných prací. Letos jich je ale nedostatek. Kdo by chtěl přispět k úklidu města a vydělat si přitom nějakou korunu navíc, může se obrátit na technické služby.

„Měli jsme požadavek na 35 lidí, kteří by převážně vyškrabávali drny z dlažeb chodníků, čistili odtokové žlábky, vyhrabávali plochy veřejné zeleně a uklízet nepořádek z keřových výsadeb. Zatím máme ale jen ani ne třetinu, tedy zhruba deset lidí,“ řekl Jaromír Kohut, předseda představenstva společnosti TS.

Blokové čištění poběží obdobně jako vloni, každé úterý a čtvrtek. Výjimečně, a to na velmi frekventovaných místech, jako například v ulici 8. pěšího pluku, parkovišti pod magistrátem ve Frýdku nebo v Sadové ulici, kde je nemožné, aby auta během dne neparkovala, bude blokové čištění provedeno o víkendu.

„Počítáme i s několika mimořádnými úklidy, kdy je z různých důvodů nutno ulici vyčistit. V plánu je na osmdesát blokových čištění, která budou ukončena v listopadu,“ doplnil Jaromír Kohut.

U památníku 8. pěšího pluku si lidé každoročně připomínají hrdinství vojáků Czajánkových kasáren, kteří se jako jediní v republice postavili okupantům se zbraněmi v rukou.
TIP DENÍKU: Akce připomene hrdinský boj s nacisty o vojenská kasárna
Tzv. Czajankova kasárna na Hlavní třídě v Místku v období nacistické okupace.
Hrdinové z Místku. Od boje proti německým okupantům uplynulo 80 let