„Každopádně se pořád potýkáme s určitou skupinou mladistvých, která opakovaně porušuje návštěvní řád,“ informovala tento týden Petra Rakovská, manažerka OC, kam začali častěji chodit strážníci i policisté. Spolupracují s ochrankou, aby uvnitř i venku udrželi pořádek a klid.

Zákazníci poukazují na to, že před nákupním centrem zmizely lavičky i odpadkové koše. Mládež to ale neodradilo a vysedává nyní na betonu.

Manažerka Petra Rakovská upozorňuje, že demontáž laviček a košů s opatřeními, která dělají, nesouvisí. „Byly odvezeny na opravu, posléze je vrátíme zpět,“ uvedla. Vedení OC v rámci bezpečnostních opatření domluvilo s městskou policií instalaci bezpečnostní kamery, wifi ve společných prostorách je dlouhodobě vypnutá a od dubna bude zpoplatněno WC. Uvítalo by spolupráci nízkoprahových zařízení a hlavně rodičů.

Z příspěvků na sociálních sítích plyne, že ve Frýdě se „nebaví“ první generace výrostků. Už před pěti lety vznikaly profily oslavující určitý styl trávení volného času.

„Když se nudím, tak k ajfonům v elektru házím banánové slupky a vždycky o ně nějaký mamlas zakopne. Být holka, tak falšuju těhotenství a pašuju v břichu Gucci parfémy z DM. Někdy se ve Frýdě projedu na bajku i půlka cesty zvedne náladu,“ líčí příznivci Frýda-Gangu na síti. Veřejně se ale bavit nechtějí.