Do 5. základní a mateřské školy na ulici E. Krásnohorské jsme se minulý pátek kolem poledne dostali přes vrátnici bez povšimnutí. I když jsme cestou po schodech potkali několik zaměstnanců, které jsme hlasitě pozdravili, nikdo se nás nezeptal, co tady pohledáváme. Vejít jsme mohli i do několika tříd.

Úplně bez problémů jsme se dostali až do jedné třídy v budově 2. základní školy na ulici J. Čapka ve Frýdku. Na důkaz, že tomu tak opravdu bylo, jsme si vyfotografovali neuzamčenou třídu, ve které měli žáci pod lavicemi osobní věci.

V testu Deníku naopak dobře dopadla 9. základní škola, která se nachází na téže ulici E. Krásnohorské. Hned u šatny redaktora zastavil školník a správně se jej optal, koho vlastně hledá. „Dělám tady už školníka pětadvacet let, takže si na nezvané návštěvy dávám velký pozor. Rovněž apeluji na učitele, aby po odchodu z kmenové třídy do tělocvičny, vždy učebnu zamykali. Ovšem krádežím mezi samotnými žáky zabránit úplně nemůžeme,“ vysvětloval zdejší školník Josef Chalupa.

Více čtěte v sobotním vydání Frýdecko-místeckého a třineckého deníku s pravidelnou přílohou Babyboom, kde najdete i fotografie nově narozených miminek v našem regionu.

Opuštěná třída