„Pod sebou máme celkem 263 mostů,“ řekl redakci Radomír Vlk z frýdecko-místeckého střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje.

„Prohlídky jsou minimálně dvakrát ročně, dělá je takzvaný mostař, tedy mostní technik správy silnic,“ uvedl Radomír Vlk. Dodal, že ještě letos dojde ke kompletní rekonstrukci obřího mostu, kterým řidiči projíždějí od křižovatky U Rady k Hypernově a dále ve směru na Olešnou. „Most má přes třicet let, vzhledem k jeho špatnému stavu je nutná jeho celková sanace. Práce budou zahájeny v polovině roku a potrvají čtyři až pět měsíců. Je tam naplánována i uzávěra. Náklady se odhadují na více než třicet milionů korun, financování je zajištěno ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ poznamenal Radomír Vlk s tím, že rekonstrukcí mají letos projít rovněž mosty v Pazderně a Bystřici nad Olší.

Desítky milionů si vyžádá i oprava mostu v Lískovci

Další mosty patří městům a obcím. „Mostem se rozumí všechno, co má rozpětí nad dva metry. Jen ve Frýdku-Místku jich jsou desítky, přesná čísla ale teď k dispozici nemám,“ řekl v pondělí Miroslav Hronovský, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství na frýdecko-místeckém magistrátu. Na základě prohlídek bylo rozhodnuto, že největší letošní investicí bude rekonstrukce mostu přes řeku Ostravici, který leží u vlakového nádraží v Lískovci poblíž Hutních montáží. „Lískovecký most je docela frekventovaný a momentálně je ve špatném stavu. Výběrové řízení bude vyhlášeno pravděpodobně v první polovině letošního roku, zatím se počítá s tím, že celkové náklady dosáhnou jednadvacet milionů korun,“ dodal Miroslav Hronovský. (lew)