Naději, že tomu tak bude, přinesl už první sníh, který začal letos padat minulý týden. „Zatím jsme ale lidově řečeno v trenkách. Tento první sníh totiž dlouho nevydrží. Navíc teploty půjdou nad deset stupňů, takže ani umělá výroba sněhu zatím nemá žádný smysl. I když dlouhodobé předpovědi jsou hodně zavádějící, věřím, že letos už přijde pořádná zima, kterou si lyžaři na svahu užijí,“ zamyslel se vlekař sjezdovky v Palkovicích Kamil Trochta s tím, že nedávno zakoupili nový sněžný kanón.

„Ten nám poslouží k daleko rychlejšímu zasněžování. Tento rok se zdražováním vleků neuvažujeme, jenže od 1. ledna 2010 už zřejmě budeme muset jít s cenou trochu nahoru. V provozu budeme mít i malou sjezdovku, na které proběhne znovu lyžařská školička,“ prozradil Kamil Trochta, který s dostatečným předstihem chtěl připomenout oblíbenou akci, kterou pořádají každý rok. „Jedná se o jízdu na netradičních přibližovadlech. Vždy se při ní zažije hodně srandy,“ dodal Trochta.

V areálu palkovické sjezdovky jsou dvě sjezdové tratě, mezi nimiž prochází lyžařský vlek Garaventa s kapacitou sedm set lyžařů za hodinu. Délka velkého svahu je 386 metrů s převýšením 108 metrů. Délka malé sjezdovky je 230 metrů a jsou na ní umístěny dva vleky pro lyžaře začátečníky a děti, které jsou schopny za hodinu přepravit až 250 osob. Součástí je i velké neplacené parkoviště pro 100 vozů.