Do soutěže se mohl se svými zajímavými fotografiemi přihlásit kterýkoliv obyvatel města. Porota nakonec vybírala ze 138 snímků v kategoriích do patnácti let a „ostatních“. První místa v soutěži získali v dětské kategorii Natálie Strašilová se svým snímkem Vatra a mezi dospělými výrazně „vyčnívala“ fotografie Komín Martina Dužího.

Občané Frýdku–Místku budou mít možnost si oceněné snímky, ale i několik desítek dalších nejzdařilejších fotografií ze soutěže důkladně prohlédnout už koncem tohoto roku. Objeví se totiž ve tradičním kalendáři Distepu na příští rok, který občané města každoročně dostávají do svých schránek.

„Motivy fotografií byly skutečně zajímavé, od slunéček sedmitečných a motýlů ve slunečním jasu přes západy slunce až po lahvičku slivovice, rožněné maso a hrozivě šlehající plameny,“ uvedl vedoucí marketingu společnosti Distep Svatopluk Eliáš.

Porotci, mezi nimiž zasedl kromě zástupců města a společnosti i profesionální fotograf Ivan Korč, tak rozhodně neměli jednoduchou práci. Tři nejúspěšnější soutěžící z každé kategorie získali finanční poukázky v hodnotě od čtyř do deseti tisíc korun. „Za peníze z výhry se právě chystám pořídit nový počítač, mimo jiné i proto, abych mohl lépe pracovat s digitálními fotografiemi,“ usmíval se vítěz soutěže Martin Duží.