A není vyloučeno, že se proti němu někdo odvolá. O umístění stavby by pak musel rozhodovat krajský úřad. Jen účastníků řízení je přibližně 150.

Pětipodlažní dům s byty, nebytovými prostory a podzemní garáží má stát mezi ulicemi Slezská a Štefánikova. Investorem je Milan Holec, jemuž patří stejnojmenná stavební firma. První pozemky získal už v devadesátých letech, stěžovatelé se ale začali ozývat až v loňském roce, kdy Holec svůj původní záměr rozšířil a chystal žádost o územní rozhodnutí. Proti stavbě se v petici během devíti dnů postavilo 1022 lidí.

O záměru už několikrát diskutovali třinečtí zastupitelé. Projekt se nelíbí opozičním sociálním demokratům, kteří argumentují tím, že obyvatelé sídliště mají proti stavbě mnoho námitek. Ty však nyní odbor stavebního řádu a územního plánování zamítl. Radnice trvá na tom, že město se už ke všemu vyjádřilo a že vše má v rukou pouze státní správa.

„Občané této lokality uplatnili své námitky, a to nejednou. Ty námitky se opakují, v rozhodnutí se s nimi vypořádáme,“ prohlásila nedávno vedoucí zmíněného odboru Věra Pindurová.

Před dvěma měsíci se zastupitelé dohodli na vytvoření pracovní skupiny, která připraví materiál pro zastupitelstvo. To se však sejde až 21. června. „Jinou možnost nemáme. Naše možnosti jsme tímto vyčerpali,“ konstatoval místostarosta Ivo Kaleta. Starostka Věra Palkovská chce, aby veškerá rozhodnutí rady a zastupitelstva k bytovému domu prověřil i kontrolní výbor. Na druhou stranu říká, že celý proces odprodeje pozemků byl „naprosto dle pravidel a čistý“.

Milan Holec už loni naznačil, že jej petice obyvatel nepřesvědčila. Je tak rozhodnutý dům postavit. Míní, že podobné stavby vždy budou někomu vadit. „To by se pak v tom městě nemohlo postavit vůbec nic,“ řekl Deníku. Myslí si, že petice souvisela s loňskými komunálními volbami. V domě má být 24 bytů. „Žádné herny, žádné hospody, jsou to byty pro lidi,“ řekl. „Je to pro rozvoj města,“ tvrdí Holec opakovaně. (lew)