Čím dál častější jsou náhlá úmrtí mladých trénovaných sportovců při fotbalu či hokeji.

SPORTOVCI ZJISTÍ, JAK DOBŘE TRÉNUJÍ

Riziko spojené s dosud nepoznaným onemocněním srdce lze minimalizovat prostřednictvím preventivní sportovní prohlídky, kterou oba hlavní aktéři pravidelně absolvují.

„Na zátěžový test jsem se rozhodl jít proto, abych věděl, v jakých tepových hranicích mám trénovat a také z toho důvodu, abych věděl, že je moje srdce v pořádku a že mi nehrozí nějaké zdravotní nebezpečí," řekl horolezec Libor Uher.

„Je to důležitá součást mé profese, potřebuji vědět, na jaké úrovni jsem a znát své limity při tréninku," doplnil hokejista Dominik Uher.

„Výhodou zátěžového testu pro sportovce je nejen fakt, že získají informace o tom, jak jejich srdce pracuje, jaká je reakce jejich organismu na zátěž, ale také zpětná vazba na to,jestli jejich výkonnost odpovídá tomu, jak efektivně trénují," přiblížil výhody odborný garant ambulance tělovýchovného lékařství Dalibor Pastucha.

S blížícím se začátkem školního roku potřebují opět sportovci získat odborný lékařský posudek o své zdravotní způsobilosti. Zájemci o vyšetření z řad rekreačních, výkonnostních i vrcholových sportovců se mohou objednat ve frýdecko-místecké ambulanci tělovýchovného lékařství, která nově získala akreditaci ministerstva zdravotnictví I. stupně jako školicí pracoviště pro tento obor. 

Zdroj: Youtube