Podle spolku Lungta, který o tuto symbolickou podporu každoročně žádá, zavlaje vlajka v tuzemsku na více než sedmi stovkách radnic. V regionu také v Dobré, Lučině, Písečné, Pržně a Staříči. Naopak třeba zastupitelé ve Frýdlantu nad Ostravicí usnesení o připojení ke kampani vyvěšením tibetské vlajky na budově městského úřadu nepřijali. V Jablunkově upustili od tradice vyvěšování tibetské vlajky v loňském roce, ani letos se tam vlajka na budově tamní radnice neobjeví.
Mezinárodní akce Vlajka pro Tibet se koná vždy 10. března, a to v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu v roce 1959. Zemřelo tehdy více než 80 tisíc Tibeťanů a přes milion jich zemřelo v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.
Čtěte také:
Výtěžek z Festivalu pro Tibet celý putuje do buddhistických klášterů
Nad městem opět zavlála barevná tibetská vlajka
Například v Havířově loni tibetskou vlajku nevyvěsili, tentokrát ji ale kolemjdoucí před tamním magistrátem spatří. Vyvěšování se tam řídí obsazením městské rady. Komunisté, kteří ještě donedávna byli ve vedení města, ji vždy zamítali, protože byla namířena proti Číně. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy se připojila první čtyři města. V následujícím roce to bylo už 21 míst a z regionu se připojila města Kopřivnice a Frenštát pod Radhoštěm. Jak tehdy uvedl Karel Míček, starosta Frenštátu, tamní obyvatelé žili dvacet let v přítomnosti sovětských vojsk a dobře si uvědomovali, co to znamená okupace. Obě města se do kampaně zapojila i letos. Frenštátští zastupitelé neodsouhlasili vyvěšení vlajky pouze v letech 1999 a 2001. Kopřivničtí zastupitelé z obav, aby neublížili případnému obchodování Tatry s Čínou, neodsouhlasili vyvěšení vlajky už v následujícím roce a tak to bylo až do roku 2002, kdy se Kopřivnice opět připojila a vyvěšuje vlajku Tibetu až doposud.
Čtěte také: Festival ProTibet 2011 zve na přednášky i promítání