Beskydská loutka potěší děti
Ve Frýdku-Místku si na své přijdou děti, v rámci 16. ročníku festivalu loutkových her pro nejmenší s názvem Beskydská loutka si užijí hned několik vystoupení. V sobotu od 15 hodin je na programu dobrodružná pohádka Ostrov splněných přání, od 16.30 hodin přijde na řadu vystoupení O líném Honzovi. V neděli od 15 hodin se pak diváci můžou těšit na Příhody medvídka Ťupínka I. Vstupné na jednotlivá představení ve frýdeckém divadle Čtyřlístek je 30 korun.

Ve včelařském areálu zahraje cimbálovka
Včelaři ve Frýdku-Místku a Klub přátel Fojtství Chlebovice pořádají v sobotu cimbálový večer. Akce se uskuteční ve včelařském naučném areálu v Chlebovicích, začíná se v 18 hodin. K tanci a poslechu bude hrát cimbálová muzika Kotci. Slosovatelná místenka vyjde na 150 korun, v ceně je občerstvení.

V Třinci budou soutěžit na tobogánu
Pro všechny milovníky vodních radovánek založili první listopadový víkend v Třinci novou tradici – městský závod na tobogánu na krytém bazénu. Druhý ročník závodu na čas se uskuteční na tobogánu krytého bazénu tuto neděli. Pro registrované účastníky platí 1hodinové vstupné po celou dobu závodu. Lidé se můžou těšit na bohatý doprovodný program, zajímavé ceny a tobogánové menu přímo na bazéně i v restauraci. Soutěžit se letos bude v šesti věkových kategoriích, nebude chybět ani společná jízda rodičů s dětmi. Soutěží maximálně 50 účastníků v každé kategorii. Rezervovat si účast v závodě můžou zájemci na internetových stránkách STaRS Třinec.

V metylovickém muzeu je výstava obrazů
Muzeum Metylovice v současné době zve na výstavu obrazů Marcely Brodové a posluchačů její výtvarné školy pro dospělé. Expozici s podtitulem Barevný svět a rodné Metylovice pořádá Občanské sdružení Koňské nebe ve spolupráci s tamním obecním úřadem až do 27. listopadu. Otevírací doba je každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin. Zájemci si mohou současně prohlédnout stálou muzejní expozici s názvem Kožane město, která dokumentuje slavnou historii řemenářství v obci – zejména pak výrobu bičů.

Ve Štramberku budou strašidla
Dolní nádvoří hradu ve Štramberku bude první listopadovou sobotu patřit akci nazvané Děti slaví Halloween. Na všechny příchozí čeká od 13 hodin bohatý program ve strašidelném duchu, chybět nebude vyřezávání a zdobení dýní, čarodějnická akademie a nejrůznější halloweenské kostýmy. Od 14 hodin budou moci návštěvníci zhlédnout také ukázky výcviku psů Kynologického klubu Štramberk- -Libotín. Kdo bude mít chuť na něco dobrého, může využít možnosti opéct párek a o hudební doprovod se postará Štramberský band. Pořadatelé doporučují návštěvníkům, aby si s sebou přibalili teplé oblečení, popřípadě nožíky, lžíce a další potřebné náčiní na vydlabávání dýní. V případě velmi nepříznivého počasí se však akce ruší.

Virtuální realita pohltí Vítkovice
V Dolní oblasti Vítkovic se zítra koná první ročník veletrhu digitální zábavy XGAME Expo. Zpozornět by měli všichni milovníci her a techniky, ale také ti, kdo se touží podívat do nových světů. Na akci si totiž budou moci vyzkoušet headsety (helmy) s virtuální realitou, drony, výkonné herní laptopy či si zasoutěžit v laserové aréně. Tohle všechno bude k dispozici od 9 do 19 hodin v multifunkční aule Gong.

Do ostravské zoo na Halloween s lampiony
Masky, svíčky, lampiony… To všechno si můžete vzít s sebou zítra do ostravské zoo. Oslavy svátku Halloween a lampionový průvod. Ty se chystají na zítřek v ostravské zoologické zahradě. Od 11 hodin si budou moci děti u výukového centra vydlabat dýni. Osvětlené dýně následně ozdobí cestu, kudy se bude vpodvečer ubírat lampionový průvod. Průvod vyjde od hlavního vstupu do zoo v 16.30 hodin. Při procházce potemnělým areálem si účastníci posvítí lampiony či lucernami. Zájemci mohou přijít v tematických kostýmech a maskách, hodit se budou i svíčky. Areál zoologické zahrady zůstane v sobotu výjimečně otevřen až do 18.30 hodin.