„Je to tak malým tiskem, tak bledé," pravila. „Je to vysoko a svítí do toho slunce. To se nedá číst," dodala Anna Bystrzycká. Podle ní svůj účel splňuje pouze internetová verze úřední desky, která je k dispozici na stránkách trinecko.cz. Soudí, že pokud jde o „vitríny", nikdo je nečte. „Opravme to, dejme to níž. Nebo dejme větší písmena," shrnula.

Libor Jasiński z odboru vnitřních věcí to vnímá jako podnět, kterým úřad zabývá. „Co se týká velikosti písma, tam je to dané. Nejedná se o žádný paragraf, spíš o vnitřní normu našeho úřadu. Těch materiálů je tolik, že by se to tam potom nevešlo," upozornil s tím, že projekt na renovaci desky je už zpracován. „Až se podaří vyřídit povolení, mohla by být zrenovována a mohla by být níž. Chceme to udělat ještě v letošní roce," naznačil Libor Jasiński. Právník městského úřadu Rafał Zawadzki konstatoval, že ze zákona o obcích vyplývá, že „určité materiály" na úřední desku jít musí. „Kdyby to písmo bylo větší, tak by ta úřední deska musela mít kilometr. Jediná věc, kterou vidím jako reálnou, je to snížení," řekl právník.

Anna Bystrzycká téma otevřela během hlasování o prodeji městských bytů. Podle ní se řada zveřejněných dokumentů týká konkrétních obyvatel, kteří později už nemohou nic ovlivnit. „Máme případy, že lidé na něco reagují, ale přijdou po termínu. A je to fakt proto, že na té úřední desce to opravdu nečtou. Dělejme něco pro lidi a nejen podle předpisů," uvedla. S tím ale nesouhlasí starostka Věra Palkovská. „Já si myslím, že všechno, co tady děláme, se snažíme dělat pro to, aby lidé byli spokojenější. I s prací městského úřadu," prohlásila s tím, že v poslední době jde například o nové vstupní dveře budovy úřadu, které jsou konečně na fotobuňku. Míní, že „kolem Vánoc" se lidé dočkají i praktičtější úřední desky.