Na obratišti byly historicky problémy s otáčením autobusů hlavně během zimní, ale v případě krásného počasí a bohaté borůvkové či hřibové úrody v lesích, i letní sezony. „Je to poslední místo, kde se dá ještě zaparkovat, dále už platí rovně na Visalaje a Bílý kříž i doleva do údolí Lúčky zákaz vjezdu, s výjimkami od lesáků pro chataře a chalupáře,“ popisovali místní.

A právě kvůli spoustě vozidel blokujících točnu přistoupil dopravce ČSAD Frýdek-Místek v létě k ráznému kroku – linky 351 (Ostrava – Paskov – Frýdek-Místek – Dobrá – Raškovice – Morávka) a 391 (Karviná – Havířov – Lučina – Raškovice – Morávka) až k Bebkovi jednoduše zrušil.

Rekonstrukce historického domu v místeckém centru, 2. 11. 2023.
Rundtův dům ve Frýdku-Místku dostává nový vzhled. Co bude uvnitř se zatím tají

Trasy tak končily čtyři kilometry níže na Úspolce, kde také museli nechávat své vozy samotní turisté, aby neriskovali pokuty. „Vlastně jsme tím tady byli my nahoře bez vlastní dopravy tak potrestaní za neukázněné motoristy,“ tvrdili usedlíci a rekreanti.

Po dokončení úpravy obratiště, které dostalo nejen nový povrch, ale i patřičně dopravní označení, přestal v prvním listopadovém víkendu v místě platit zákaz parkování kvůli stavebním pracím. „Ale upozorňujeme, že v zimních měsících, tedy od počátku listopadu do konce března, se tady stát nesmí,“ vzkázali z úřadu Morávky s tím, že toto omezení platí opět kvůli otáčení autobusů v případě mocné sněhové nadílky.