Do hledáčku havířovského TOXI týmu se důvodně podezřelý dostal společně s dalším mužem (48) a ženou (32). Po důkladném rozpracování a přípravě mohla být akce spuštěna. Výsledkem zdařilé akce havířovského TOXI týmu je zatčení trojlístku dealerů.

Hlavního aktéra, důvodně podezřelého muže (35), zadrželi policisté zásahové jednotky. Nato proběhly domovní prohlídky bytových i nebytových prostor na Karvinsku a Frýdeckomístecku. Policisté našli různé chemikálie, laboratorní sklo a další komponenty určené pro výrobu nelegální látky.

Takto by mohla v budoucnu vypadat hala na třídění odpadu společnsoti CEVYKO.
Třídírna odpadu v Havířově nejspíš bude, ale později, než se plánovalo

„Komisař proti všem třem zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za vinu je jim kladeno, že nejméně několik měsíců na Karvinsku a Frýdeckomístecku vyráběli a dále distribuovali drogu zvanou pervitin,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Obvinění muži i žena jsou ohrožení trestem odnětí svobody na dvě léta až deset let. Státní zástupkyně podala na všechny obviněné návrh na vazební stíhání, který soud akceptoval, a všichni byli umístěni do vazebních věznic