„Firmě Agricoop chybí k doložení poslední doklady pro možné pokračování v řízení o umístění stavby velkokapacitního kravína,“ řekla ve středu redakci vedoucí odboru stavebního řádu a územního plánování Věra Pindurová. „Po jejich doložení bude stavební úřad pokračovat v řízení tak, jak mu ukládá stavební zákon. Proběhne nové místní šetření, teprve poté můžeme rozhodnout,“ dodala Pindurová.

Rozhodne se až napřesrok

Dosud se počítalo s tím, že stavební úřad by mohl rozhodnout ještě do konce tohoto roku. „Bohužel, tak to je. Co k tomu mám říct,“ reagoval šéf zemědělské firmy Gustav Pilch. Už v říjnu se objevily informace, že územní řízení zkomplikoval dluh Agricoopu „na sociálce“, kvůli němuž byla na pozemky pro stavbu uvalena exekuce. - více ZDE

Podle Pilcha firma zhruba 190 tisíc korun zaplatila. „Už jednou jsem vám říkal, že exekuce je dávno vyřešena,“ prohlásil Pilch zvýšeným hlasem. Zda je vše oficiálně zapsáno i v katastru, ale není jisté.

Proti stavbě jsou desítky lidí

Agricoop projekt prosazuje od roku 2001, firma však dosud nezískala potřebná povolení. O tom, že se úřady kravínem opět zabývají, se lidé dozvěděli z úřední desky. Předseda oldřichovického osadního výboru Marian Plucnar říká, že lidé, kteří žijí v nejbližším okolí uvažované stavby, jsou znepokojeni. Svůj nesouhlas před časem vyjádřilo asi 45 z nich.

Je zřejmé, že rozhodnutí třineckého stavebního úřadu nebude konečné. Pokud se jedna ze stran odvolá, poslední slovo bude mít krajský úřad. I ten už se oldřichovickým projektem zabýval, a to na přelomu let 2007 a 2008.

Kam dál? Firma, která osm let staví kravín, opět čelí kritice