Lidé do kasičky u místeckého vánočního stromu vhodili celkem 60 660 korun. „Občané i návštěvníci města byli velmi štědří a do pokladničky umístěné pod vánočním stromem na náměstí Svobody v Místku přispívali nejen mincemi, ale také bankovkami, mezi kterými byly převážně dvousetkoruny, ale také jedna dvoutisícová bankovka," řekl primátor Michal Pobucký.

Vybraná částka ze závěru loňského roku je nejvyšší od roku 2008, kdy lidé darovali přes 80 tisíc korun. Od té doby se výtěžky pohybovaly v průměru kolem čtyřiceti tisíc například v roce 2015 se vybralo přibližně 45 tisíc, v předchozím roce dokonce o deset tisíc korun méně. Každý rok výtěžek putuje na financování potřeb jedné instituce či organizace z peněz poslední sbírky budou pořízeny polohovací pomůcky pro imobilní klienty frýdeckého Přístavu, což je domov se zvláštním režimem pro lidi bez domova, kteří jsou vzhledem ke svému špatnému zdravotnímu stavu nesoběstační a vyžadují každodenní pomoc jiné osoby.

„Polohovací pomůcky pomohou pozvednout kvalitu života klientů, ale také usnadní práci pracovníkům, kteří o ně pečují," popsala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.