Policisté od nedělního rána 24. dubna vyšetřují výbuch domku ve vesnici s nyní již méně než osmi sty obyvateli nacházející se deset kilometrů jihozápadně od Valašského Meziříčí. Hlášeny jsou tři mrtvé děti a jejich maminka.

Otec a manžel v jedné osobě leží na popáleninovém ve Fakultní nemocnice v Ostravě a je podezřelý z jejich vraždy.

Bohužel se asi jedná o další tragédii vyvolanou zlobou a nenávistí na okolí, ať členy rodiny či sousedy. Z paměti lidí ve Frenštátu pod Radhoštěm asi nezmizí vzpomínky na časné ráno 17. února 2013, kdy sedmapadesátiletý Antonín Blažek pustil v domě plyn.

Krutá pomsta

Způsobil výbuch, aby se pomstil ostatním nájemníkům, při kterém zahynul nejen on sám, ale i dalších pět lidí. Sedmá oběť tragédie přibyla po nějakém čase.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že vše mohlo dopadnout daleko hůř, kdyby ho soused nepřistihl, unikající plyn by totiž zaplnil a po explozi zničil celý panelák a usmrtil všechny uvnitř.

Za nedělním výbuchem ve Frenštátě pod Radhoštěm možná stála msta. Zemřelo při něm pět lidí a dalších jedenáct bylo zraněno.
Byl to úmysl, vyplývá zatím z vyšetřování neštěstí ve Frenštátě

Ruka zákona

Zatímco původce frenštátského výbuchu je po smrti s pozemskou spravedlností má zkušenost nejhorší český masový vrah z poslední doby, šestapadesátiletý Zdeněk Konopka z Bohumína.

Po úmyslně založeném požáru v jedenáctém patře paneláku má na svědomí jedenáct mrtvých (šest uhořelo a sedm zahynulo při skoku z okna), mezi nimiž je jeho vnuk, syn, snacha i bývalá manželka. Pachatel si už odpykává doživotní trest, s jeho uložením ostatně v rámci dohody se státním zástupcem sám souhlasil a proti verdiktu Krajského soudu v Ostravě se neodvolal - VÍCE ZDE.

Tragédie na Opavsku

Výbuch u Valašského Meziříčí připomněl také tragédii na Opavsku, která se stala ve čtvrtek 8. srpna 2019 ve večerních hodinách ve Strahovicích. Po výbuchu v rodinném domě se k zemi sesunula celá jeho čtvrtina.

O život přišel muž, jež měl zálibu v hledání válečné munice, kterou si následně nosil domů. To se mu bohužel stalo osudným - VÍCE ZDE.

Nebezpeční "perníkáři"

V živé paměti mají také Ostravané neštěstí, které se odehrálo před rokem v nejlidnatějším městském obvodě Ostrava-Jih. Výbuch pervitinové varny části Hrabůvka zničil obytný dům - VÍCE ZDE.

Přinesl ale také jedno pozitivum. Lidé se více začali zajímat o své nájemníky - VÍCE ZDE.

Panelový dům na ulici Provaznická den po explozi, 25. února 2021 v Ostravě.
Dříve, než exploduje sousedův byt. Jak poznáte, že se vedle vaří pervitin